1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców, pasażerów i pojazdów z okazji środowego wspomnienia św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone dla misjonarzy na zakup środków transportu

3. O godz. 15.30 Nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

4. W środę wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. O godz. 18.00 Nowenna do MBNP i Msza św. wspólna w intencji próśb i podziękowań

5. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

6. Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w salce nad garażami

7. Prosimy o szybkie wpłacenie zaliczki na październikową pielgrzymkę do Rzymu. Jest jeszcze parę wolnych miejsc

8. Została odnowiona figura św. Antoniego oraz pozłocony postument. Bardzo dziękujemy rodzinie, która to ufundowała. Przy okazji bardzo prosimy nie dotykać złoceń na postumencie Matki Bożej Fatimskiej i sw. Antoniego. Każde dotknięcie niszczy to drogie i piękne wykończenie. Prosimy rodziców, by nie pozwalali dzieciom na to. Dzieci bawią się nieświadome skutków.

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Muchówka za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Kanie i Bydłonie

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
• 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
• 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii, oraz św. Krzysztof
• 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

 

411606
Dzisiaj: 27
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,415