Pielgrzymka Diecezji Krakowskiej
do grobu św. Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża

PADWA – ASYŻ – SANTA MARIA DEGLI ANGELI – RZYM – WATYKAN
TERMIN: 6.10 - 12.10.2018 r. (7 dni)

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski - 6.10.2018 (sobota)
We wczesnych godzinach porannych spotykamy się na wyznaczonym parkingu. Wyjazd z Polski w kierunku granicy polsko-czeskiej. Następnie przejedziemy przez Czechy na terytorium Austrii do Włoch. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Padwa - 7.10.2018 (niedziela)
Rano śniadanie. Następnie przejedziemy do Padwy. Jej zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po słynnym deptaku padewskim Prato della Valle. Następnie nawiedzimy bazylikę św. Antoniego. Nawiedzenie kaplicy relikwii, kaplicy polskiej. Msza św. Po zwiedzaniu udamy się na nocleg do hotelu w okolicach Asyżu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: Asyż, Santa Maria degli Angeli - 8.10.2018 (poniedziałek)
Rano, po śniadaniu zwiedzanie Asyżu. Zwiedzanie miasta zaczniemy od bazyliki św. Klary, następnie przejście historycznym centrum miasta. Zobaczymy miejsca związane ze św. Franciszkiem: Oratorium San Francesco Poccollino, gdzie według tradycji się urodził, Chiesa Nova, kościół wybudowany w miejscu domu rodziny Bernardone, asyski rynek. Na zakończenie pobytu w Asyżu nawiedzimy bazylikę św. Franciszka, gotycką budowlę ozdobioną wspaniałymi freskami Giotta, przedstawiającymi sceny z życia Świętego Biedaczyny. Msza św. Następnie przejedziemy do bazyliki Santa Maria degli Angeli, która jest relikwiarzem małego kościółka Porzjunkuli, w pobliżu którego zmarł św. Franciszek. Wieczorem przejazd do hotelu w okolice Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: Rzym, Watykan - 9.10.2018 (wtorek)
Rano śniadanie, następnie udamy się do Rzymu. Dzień w Wiecznym Mieście zaczniemy od Mszy Świętej w Bazylice Santa Maria Maggiore o godzinie 10:00 pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Ryłki. Po Mszy św. dalsze zwiedzanie Rzymu. W programie Bazylika św. Jana na Lateranie i Święte Schody. Po południu przejazd do Ośrodka Dokumentacji Pontyfikatu Św. Jana Pawła II na Via Cassia 1200. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. *Uwaga: Jeśli grupa byłaby chętna, istnieje możliwość pozostania w Wiecznym Mieście i udział w uroczystym Koncercie organizowanym przez Metropolitę Krakowskiego w Bazylice S.Maria Magiore o godzinie 20:00. Informacja szczegółowa u organizatora

DZIEŃ 5: Watykan, Rzym - 10.10.2018 (środa)
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. O godz. 10.00 Audiencja Generalna z Ojcem Świętym Franciszkiem na Placu Świętego Piotra. O godz. 12.00 Msza św. w Kościele Świętego Ducha pod przewodnictwem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Po Mszy św. zobaczymy Koloseum i Forum Romanum, a także w miarę możliwości odwiedzimy miejsca w Rzymie, które są związane z Polakami – Kościół Polski św. Stanisława oraz Kolegium Polskie skąd Karol Wojtyła wyruszył na Konklawe. Na zakończenie dnia wizyta w bazylice św. Pawła za Murami. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: Watykan, Rzym - 11.10.2018 (czwartek)
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Watykanu. O godz.10.00 w Bazylice św. Piotra zakończenie pielgrzymki Mszą św. przy ołtarzu z relikwiami św. Jana Pawła II pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego. Błogosławieństwo na drogę powrotną. Następnie zwiedzanie Bazyliki. Po południu spacer po Rzymie. W programie: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna Di Trevi, Forum Romanum i Koloseum. W godzinach wieczornych udamy się w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd autokarem.

DZIEŃ 7: Powrót do Polski - 12.10.2018 (piątek)
Powrót do Polski w godzinach popołudniowych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1 550 zł/os
Kalkulacja cenowa dla grupy 46 osób.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
• Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane fotele);
• 5 noclegów w hotelach 2**/3*** (pokoje 2-osobowe lub 3-osobowe z łazienkami);
• Wyżywienie 2 x dziennie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji;
• Ubezpieczenie: KL (na kwotę 10.000 EUR), NNW (na kwotę 7.000 PLN); choroby przewlekłe
• Opieka doświadczonego pilota;
• Codzienna Msza św.;
• Podatek VAT.

Cena nie zawiera:
• Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, słuchawek podczas zwiedzania, taksy klimatycznej, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny około 70 euro/osoby – płatne u pilota w autokarze);
• napoi do obiadokolacji;
• dodatkowych ubezpieczeń (ubezpieczenie od rezygnacji – 3,9% wartości pielgrzymki);
• świadczeń niewymienionych w ofercie.

Za harmonogram uroczystości religijnych związanych z 40. Rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową odpowiada strona kościelna.
Orlando Travel Sp. z o.o. nie odpowiada za organizację tych uroczystości i ewentualne w nich zmiany.
Program uroczystości może ulec zmianie.
PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI. B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

POBIERZ PROGRAM

393247
Dzisiaj: 130
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,246