1. O godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe, i o godz. 16.00 Msza św

2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 17.30

3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowej nr 1, a o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej nr 2 (w szkole). W Szkole Podstawowej nr 3 Msza św. we czwartek o godz. 12.00

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. Organizujemy w październiku 7-dniową pielgrzymkę autokarową do Rzymu na 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń i TUTAJ. Musimy zgłosić wcześniej, bo konieczne jest zrobienie rezerwacji w hotelach. Prosimy o zgłaszanie się do końca tego miesiąca.

7. Bardzo prosimy Paradne Gosposie o tradycyjne przygotowanie ołtarza na cmentarzu, czyli umycie szyb

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jakubiaki Żadły za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Reszta Łopuszne

9. Dziękujemy osiedlom, które przygotowały ostanie nabożeństwo fatimskie, za ofiarę na budowę drogi. W sierpniu prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa całe Zarabie: od osiedla Hyrb do osiedla Kalety

10. Orkiestra Dęta Echo Gór składa wielkie podziękowanie wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe udzielone w zeszłą niedzielę. Dzięki Waszej życzliwości zebrano kwotę 23 541 zł i 10 euro. Z zebranych pieniędzy będą zakupione serdaki 6 sztuk (16 000 zł), 6 par spodni góralskich (6 000 zł). Pozostała kwota będzie przeznaczona na remont instrumentu. Niech Pan Bóg wynagrodzi Waszą hojność swoim błogosławieństwem

11. Nasz rodak, ks. Bartłomiej Grociak zwraca się z wielką prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, o wsparcie finansowe dla jego ucznia Filipa Tomskiego mieszkańca Spytkowic, w których posługuje ks. Bartłomiej. Filip jest uczniem klasy II szkoły podstawowej i choruje na nowotwór złośliwy (chłoniak). Niestety metody walki z chorobą w Polsce zostały wyczerpane i potrzebny jest wyjazd za granicę, co wiąże się z ogromnymi kosztami, których rodzina nie jest w stanie sama pokryć. Możliwość wsparcia małego Filipa będzie możliwa w przyszłą niedzielę do puszek przed Kościołem. Rodzina Filipa i ks. Bartłomiej już dzisiaj dziękują za okazane serce i pomoc.

12. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

 

406471
Dzisiaj: 2
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,879