NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MBNP, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, odpust parafialny. Sumę odpustową odprawi ks. prof. Władysław Zuziak. Na sumę zapraszamy wszystkich parafian, asysty do feretronów, orkiestrę, strażaków, dzieci I-komunijne, do sypania kwiatów Okazja do spowiedzi przd odpustem codziennie przed Mszą świętą a w sobotę od godz. 17.00

6. Dożynki parafialne, które będą podziękowaniem za plony i błogosławieństwo w pracy, w prowadzeniu firm, zakładów pracy planujemy na 22 sierpnia. O organizację „Dożynek” prosimy mieszkańców osiedli: Cieżaki, Cyrki, Szarki, Muchówka, Kanie, Bydłonie.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy miszkańcom Zarabia za wykoszenie i wywiezienie trawy z rowów przy cmentarzu, psarkingu i plebanii

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Reszta Łopusznego za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Lachy

9. Jeszcze tylko do piątku można zapisywać się na październikową pielgrzymkę do Rzymu. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń i w Internecie

10. Jutru wyjeżdżamy na pielgrzymkę na Litwę. O 5.45 wkładamy bagaże do autobusu, o 6.00 Msza św.

11. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.
• 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

 

399655
Dzisiaj: 40
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,813