Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjątkowość tego dnia najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. s. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

Dziś także rozpoczyna się 80-ty Tydzień Miłosierdzia.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, i o godz. 18.00.

Zachęcamy parafian do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy duchowej adopcji odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 6.30 i 18.00. Deklaracje duchowej adopcji można zabrać z półki z tyłu kościoła. Osoby które pragną podjąć to piękne dzieło proszone są o wypełnienie ich i przyniesienie jutro na Mszę św. na godz. 6.30 lub 18.00,

Z racji peregrynacji w naszej Archidiecezji relikwii bł. Rodziny Ulmów nasza parafia została zaproszona do udziału w tej peregrynacji w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej w Myślenicach na jutrzejszy dzień tj. 8 kwietnia na godz. 11.00 na Mszę Świętą, podczas której będzie udzielony sakrament chorych oraz będzie możliwość przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału.

W środy i piątki adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

W środę o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

W piątek o godz. 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych.

W środę na godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas siódmych.

W czwartek zachęcamy parafian do Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godziny 15.00

Dziękujemy członkiniom z Róży Barbary Szczypki i Bronisławy Szczypki oraz parafianom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie w miniony czwartek.

O czuwanie w najbliższy czwartek przy Panu Jezusie proszę członkinie z Róży Katarzyny Stożek i Katarzyny Majda.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jakubiaki i Żądły za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla reszta oś. Łopuszne.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka na potrzeby inwestycyjne naszej parafii

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła, + Teresa Mucha
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878