Co roku w ostatnią niedzielę stycznia przypada Światowy Dzień Trędowatych. Światowy Dzień Trędowatych jest okazją do uświadomienia nam na nowo potrzeby odbudowania w nas wyobraźni miłosierdzia. Bez niej, mimo postępu cywilizacyjnego rozwiniętych społeczeństw, trąd, głód i inne zapomniane już dziś choroby będą dalej dziesiątkowały naszych najuboższych i najsłabszych braci.

W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze święte w piątek o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 17.00 oraz o 19.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie świec dzieci z klas trzecich. W kaplicy na Zagródcu Msza Św. o godz. 8.15 (gromnice można nabyć w zakrystii) 

Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Także w tym dniu swoimi ofiarami możemy wesprzeć zakony kontemplacyjne. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Spowiedź w piątek rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.00, a także w czasie pozostałych Mszy św. - (z sakramentu pokuty można także skorzystać w inne dni tygodnia przed każdą Mszą świętą).

W kaplicy na Zagródcu spowiedź w czwartek o godz. 16.00

We czwartek Godzina Święta za kapłanów i o nowe powołania o godz. 19.00.

W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i nabożeństwo pierwszosobotnie 

Bardzo serdecznie zapraszamy w na jutro tj. 29.01 na kolędowanie seniorów z naszej parafii. Kolędowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w intencji seniorów, po kolędowaniu w kościele zapraszamy na poczęstunek na plebanie.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Kotarby i Chowańce za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedli: Miasto i Za Doliną

W tym tygodniu patronują nam:

  • środa (31.01) – św. Jan Bosko, prezbiter
  • piątek (02.02) – święto Ofiarowania Pańskiego – Matka Boża Gromniczna
  • sobota (03.02) – św. Błażej, biskup i męczennik, patron chorób gardła. Błogosławieństwo św. Błażeja po Mszy św. o godz. 6.30

W przyszłą niedziele z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Ks. Kanonika Józefa Maciążkę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878