Dzisiejsza niedziela w Kościele jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego pod hasłem „Trwajcie w moim Słowie”, jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii.

Uroczystości pogrzebowe +Ks. Kanonika Józefa Maciążki, który przez 14 lat był proboszczem naszej parafii, odbędą się w najbliższy wtorek 23.01. o godz. 14.00. Wyprowadzenie ciała z kaplicy i wprowadzenie do kościoła parafialnego o godz. 8.00, a o godz.13.00 różaniec.

Zgodnie z wolą zmarłego jego doczesne szczątki spoczną na naszym cmentarzu parafialnym.

Ciało +Ks. Józefa zostanie przywiezione do naszej parafii w poniedziałek w nocy. Od godz. 8.00 we wtorek trumna z ciałem będzie wystawiona w kościele gdzie parafianie będą mogli podjąć indywidualne czuwanie modlitewne.

W związku z usprawnieniem przeżywania uroczystości pogrzebowych prosimy parafian aby intencje mszalne za duszę + Ks. Józefa zamawiać w niedziele, lub w poniedziałek natomiast w dniu pogrzebu proszę aby intencje były już zapisane na kartkach i składać je można będzie w kancelarii parafialnej od godz. 13.00, w dniu pogrzebu w zakrystii nie będzie możliwości składania intencji.

Kolejna prośba jaką kierujemy do parafian w związku z uroczystościami pogrzebowymi, aby w tym dniu nie parkować samochodów na parkingu koło plebani i kaplicy, te miejsca będą zarezerwowane dla księży i gości. Proszę o dostosowanie się do tej prośby i zrozumienie w tej kwestii.

Mając w pamięci lata pięknej posługi kapłańskiej Ks. Józefa w naszej parafii pamiętajmy o nim w naszych pełnych wdzięczności modlitwach.

Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas siódmych w najbliższą środę 24.01. o godz. 17.00

Chłopcy w wieku od trzeciej klasy szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek 26.01. o godz. 16.00 w salkach.

Składamy bardzo serdeczne podziękowania wszystkim parafianom którzy przyjęli nas podczas wizyty duszpasterskiej w swoich domach. Dziękujemy za waszą gościnność, życzliwość i otwartość. Czuliśmy się mile widziani w waszych domach. Dziękujemy bardzo także za wszystkie ofiary jakie złożyliście na nasze ręce. Bóg zapłać

Serdecznie dziękujmy parafianom za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom .

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedli: Kotarby i Chowańce.

Bardzo serdecznie zapraszamy w poniedziałek 29.01 na kolędowanie seniorów z naszej parafii. Kolędowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w intencji seniorów, po kolędowaniu w kościele zapraszamy na poczęstunek na plebanie.

W tym tygodniu patronują nam:

  • środa (24.01) – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
  • czwartek (25.01) – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  • piątek (26.01) – świeci biskupi Tymoteusz i Tytus

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł +Czesław Kucharzak.

Pogrzeb +Marii Nawara z oś. Kulówka w poniedziałek 22.01. o godz. 14.30

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

406474
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,882