1. Dziś w Kościele obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on przeżywany pod hasłem "To jest nasz dom". "W tym roku wsparciem chcemy objąć cały Bliski Wschód. Upomnieć się o pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających z potężną biedą mieszkańców Libanu, a także Irak. Tam, gdzie codzienny obraz zrujnowanych domów, zbombardowanych miast i cierpiących dzieci, odbiera ludziom nadzieję, potrzeba naszego zaangażowania 
 1. Serdeczne podziękowania wszystkim parafianom składają wolontariusze, którzy w zeszłą niedzielę przeprowadzili kiermasz na rzecz Kamilki Gil oraz Kalinki bez uszka z Nowego Targu, dziękują za upieczone ciasta, rękodzieła, ofiary i wszelką pomoc i wsparcie przy organizacji i przeprowadzeniu kiermaszu oraz modlitwę. Udało się zebrać kwotę 17 753,13 zł w tym 10 euro. Bóg zapłać 
 1. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. 
 1. W piątek o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych. 
 1. W piątek 17 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych strażaków z terenu Miasta i Gmin Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź. Są to tzw. „Zaduszki Strażackie”. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy a szczególnie strażaków i ich rodziny 
 1. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 7-ych w środę 15.11. Kandydatów zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej na spotkanie w kościele. 
 1. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Płoskonki za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Szczypki. 
 1. W przyszłą niedziele tj. 19 listopada po Mszach świętych dobrowolnymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć naszą Ochotniczą Straż Pożarną w zgromadzeniu brakujących środków do zakupu nowego samochodu rozpoznawczo -ratowniczego, do pełnej kwoty brakuje 50000 zł. 
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • poniedziałek (13.11) – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak, Krystyn, pierwsi Polscy męczennicy
 • piątek (17.11) – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica
 • sobota (18.11) – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica 
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę, natomiast w „Niedzieli” o sytuacji i miejscu w Kościele ludzi po rozwodach. 
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości. 
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:+ Władysława Grociak i +Adam Cież (oś. Kanie) Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

393243
Dzisiaj: 126
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,242