1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. 
 1. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 uroczysta procesja do 4 ołtarzy w kierunku Górnej Wsi. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak w ubiegłych latach.
  Pierwszy ołtarz przy kapliczce przygotowuje rodzina Skolarusów od Daniela.
  Drugi ołtarz u Kotarbów osiedle Widzisze, Trzeci ołtarz przy Krzyżu osiedle Brzegi.
  Czwarty ołtarz przy kościele przygotowują Strażacy.

  Zapraszamy do udział wszystkich Parafian, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, orkiestrę, strażaków, wszystkie asysty. Procesje w Oktawie Bożego Ciała  będą codziennie podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 
 1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień w czasie nabożeństwa czerwcowego procesja z Najświętszym Sakramentem (oktawa Bożego Ciała) 
 1. Dziękujemy naszej Orkiestrze za codzienne granie pieśni maryjnych przez cały maj rano o godz. 6.00. Niech Maryja wyprasza u Boga wiele łask 
 1. Prace przy układaniu kostki bardzo zaawansowane. Składkę z przyszłej niedzieli i z Bożego Ciała przeznaczymy na ten cel. Dziękuję tym, którzy do tego się przyczynią, aby nie było żadnych długów 
 1. Do soboty można przynosić fanty do loterii lub zgłaszać jakieś oferty. W piątek o 19.00 spotkanie komitetu organizacyjnego 
 1. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały za ofiarę na sprzątanie kościo9ła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Kotarby i Chowańce 
 1. Serdecznie zapraszamy na XVII Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu-Rzekach w przyszłą niedzielę, 11 czerwca, w pobliżu starej kaplicy „Na ogrodach”. Początek uroczystości o godz. 15.00. Szczegółowy program na plakatach oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Mszana Dolna

 2. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej parafii do Pana ś.p. + Wiktoria Zapała Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie

399655
Dzisiaj: 40
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,813