1. W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30, następnie Msza święta. W niedziele nabożeństwo o godz. 15.30. Poświęcenie Różańcy dla dzieci klas trzecich w sobotę o 17.15

2. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi na Mszy św. o godz. 7.00

3. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Stożki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Zapotocze i Zagroda

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych

5. W najbliższą sobotę 1 października, rozpoczyna się rok formacyjny w Wyższym Seminarium Duchownym. Od ubiegłego roku został wprowadzony tzw. Rok propedeuczny, przygotowujący do rozpoczęcia studiów. Obejmijmy modlitwą wszystkich alumnów naszego seminarium. Cieszymy się, że wśród kandydatów jest nasz parafianin Kamil Czech. Od soboty dołączy do tych, którzy przez formację, modlitwę i studia będą rozpoznawali powołanie.

6. Zbliża się listopad, można już przynosić na Wypominki

7. Planujemy parafialną pielgrzymkę do Rzymu (także Asyż, Cascia, Monte Cassino, Subiaco) w dniach 21.11 – 27.11. 2022. Będzie to pielgrzymka samolotem do Rzymu, na miejscu autobus. Miejscem noclegów, posiłków będzie Dom Polski w Rzymie przy Via Cassia, gdzie dyrektorem jest nasz rodak ks. Łukasz Kotarba, który nas bardzo serdecznie zaprasza. Cena ok. 3290 zł,. Ponieważ ceny samolotów ciągle się zmieniają, dlatego musimy zarezerwować jak najwcześniej. Dlatego bardzo proszę o zapisy już od dzisiaj maksymalnie do 10 października, przy zapisie zadatek 1000 zł. Więcej informacji na plakacie i u ks. Proboszcza

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana z naszej parafii: ś.p. +Józef Mucha i ś.p. + Stefan Kotarba – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci...

9. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;
- środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;
- czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;
- piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);
- sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.


393247
Dzisiaj: 130
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,246