1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30, (oraz w piątki po Mszy św. o godz. 6.30 i w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 prowadzona przez samych parafian). Młodzież zaprasza na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 19.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej

4. Przyszła II Niedziela Wielkiego Postu będzie przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „Ad Gentes” .

5. Wreszcie nasza kaplica została odebrana przez nadzór budowalny i mamy pozwolenie na użytkowanie. Jeszcze dużo prac, zwłaszcza wokół kaplicy, kostka, ścieżki. W przyszłą niedziele składka na kontynuowanie tych prac.

6. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej, a więc ok. godz. 17.30. Są ważne sprawy do omówienia

7. Dziękujemy za złożone ofiary dla uchodźców z Ukrainy w kwocie 30 000 zł.

8. Serdecznie prosimy Parafian o pozbieranie ofiar na kwiaty do Bożego Grogu, na wszystkich osiedlach, podobnie jak w latach ubiegłych. Już złożyło osiedle Gawrony i Dyzmy

9. Zagórzańscy Pasjonaci organizują Konkurs Palm, który będzie w naszej parafii 10 kwietnia. Zachęcam do włączenia się do tego konkursu. Szczegóły, regulamin na tablicy ogłoszeń, oraz na stronie internetowej parafii www.parafiakasinkamala.eu, oraz www.zagorzanscypasjonaci.pl

10. Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu ogłasza nabór do klas pierwszych szkoły podstawowej. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń

11. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Gawrony, Krupy, Dyzmy za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Górnie i Kalety

12. Zmarła ś.p. + Helena Bierowiec (z osiedla Siekacze). Pogrzeb we wtorek o godz. 15.00, o 14.30 Różaniec. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie

411607
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,416