1. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, w przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie informacyjnej oraz na stronie internetowej parafii. Proszę także o zabranie do każdej rodziny planu, który znajduje się na stolikach, także w zakrystii. Na jednej stronie jest plan rekolekcji, na drugiej modlitwa o dobre przeżycie rekolekcji (proszę o odmawianie w rodzinach), oraz list do Parafian ks. Zdzisława Płuski, sercanina, który poprowadzi te rekolekcje.

2. W niedzielę Msze św. z naukami dla wszystkich będą o godz. 7.00, 8.30. 10.00, 11.30, 16.00 oraz w kaplicy na Zagródcu o godz. 9.00 .

3. Naszym domu katechetycznym gościmy 28 uchodźców z Ukrainy. Są bardzo wdzięczni za przyjęcie ich. Wam , Drodzy parafianie dziękuję za otwarte serca, tym którzy przynoszą dary, tym, którzy przyjęli także w swoich domach. Bardzo dziękuję tym, którzy szczególnie zaangażowali się w pomoc. Do skarbonki św. Antoniego można składać dobrowolne ofiary, które pomogą w utrzymaniu domu, ogrzewanie, prąd, chcielibyśmy im dać choć jakieś malutkie kieszonkowe. Panie, które tam mieszkają, chciałyby pracować. Gdyby ktoś wiedział o pracy dla nich, prosimy o kontakt

4. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30, oraz w piątki po Mszy św. o godz. 6.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 prowadzonej prze samych parafian. Młodzież zaprasza na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00

5. Powrócił z renowacji obraz Jezusa Miłosiernego. Był bardzo zniszczony, podziurawiony.

6. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają książeczki do modlitwy na Mszy św. o godz. 11.30 w przyszłą niedzielę

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Potok, Krupy, Łęg, Kowale, Babiarze, Muchy, Kuce, Kanie, Bydłonie, Bolisęgi, Muchówka, Lipenie, Górnie, Kalety, Podświatkówka, Kotarby, Cieże, Pyrze, Gocołki, Michalaki, Grochale, Łabuzy, Pod Górą, Zapotocze, Chowańce, Kopcie, Podleśniaki, Niedospiały, Kulówka, Czarnoty, Jakubiaki za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. (jeżeli jakieś osiedle nie zostało wymienione prosimy o zgłoszenie w zakrystii)

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Górnie i Kalety za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Ksiki i Woźniaki


MODLITWA PRZED REKOLEKCJAMI

Św. Józefie, idąc za Tobą, którego Pismo Święte nazywa sprawiedliwym, pragniemy kroczyć, jak Ty z Maryją, drogą wiary, posłuszeństwa i ufności Bogu.

Mężu słuchania i działania, stań przy nas w walce z mocami ciemności!

I jak wielokrotnie ratowałeś swoją Rodzinę od niebezpieczeństw, tak teraz broń naszych Rodzin, Narodu i Kościoła na polskiej ziemi przed Szatanem, wprowadzającym podziały i kłamstwo.

Niech Duch Święty prowadzi nas do prawdy, abyśmy naśladując Ciebie, podejmowali współodpowiedzialność za Boży plan zbawienia.

Pomóż nam żyć Ewangelią, abyśmy tak z naszej parafialnej wspólnoty, jak i z własnego życia potrafili usuwać zło i grzech, oraz żyć w pełni łaską.

Niech zbliżające się rekolekcje pomogą nam w podjęciu dzieła ewangelizacji w naszych rodzinach, parafii i świecie. Amen


LIST PRZED REKOLEKCJAMI

Drodzy Bracia i Siostry!

W grudniu ubiegłego roku zakończył się ustanowiony przez papieża Franciszka rok Świętego Józefa. Był on dla nas okazją, aby jeszcze bardziej przybliżyć sobie postać tego Świętego. Możemy powiedzieć, że rozpoczął się nowy rozdział dla Kościoła i naszych rodzin, aby iść dalej ze św. Józefem.

Już wkrótce rozpocznie się Wielki Post i nasze rekolekcje, w czasie których będziemy wpatrywać się w życie, tego Świętego.

Jako opiekun Świętej Rodziny, staje przed nami jako wzór męża i ojca. Wzór człowieka pracy, człowieka wiary i zaufania.

Tematem wiodącym rekolekcji jest zdanie zaczerpnięte z Księgi Rodzaju:  „Uczynił go panem domu swego i zarządcą wszystkich posiadłości swoich” (Rdz 39,4).

W naszych rekolekcjach, każdy dzień będzie miał swój temat, który przybliżać nam będzie postać Opiekuna Świętej Rodziny, aby w ten sposób pobudzić nas do refleksji i odpowiedzi na zakończenie rekolekcji, które będą miały miejsce  w środę i obrać św. Józefa opiekunem i patronem naszych Rodzin i naszej parafii.

W niedzielę spojrzymy na św. Józefa jako szczególnego patrona na czasy ostateczne.

W poniedziałek odczytamy w Jego życiu ikonę Boga Ojca, którą uczynił Go Bóg względem małego Jezusa, wzrastającego w kochającej się ziemskiej rodzinie.

We wtorek spróbujemy podejść do wiary Józefa i Jego zaufania, która podobnie jak w życiu Maryi, była odpowiedzią i stanięciem po stronie Boga za wzorem wiary Abrahama, który wyruszył w nieznane, dając wiarę Bogu.

We środę odnajdziemy w św. Józefie obrońcę ,życia, małżeństwa i świętości rodziny, a przychodząc z Jego obrazem zawierzymy Jego opiece całą parafię i nasze rodziny.

Niech zbliżające się rekolekcje, które rozpoczniemy w 3 niedzielę Wielkiego Postu, będą dla wszystkich czasem błogosławionym. Już dzisiaj Was serdecznie na nie zapraszam i polecam Bogu w modlitwie.

Wasz rekolekcjonista

Ks. Zdzisław Płuska SCJ


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze św. Józefem  20 – 23.03.2022 r
KASINKA MAŁA – prowadzi ks. Zdzisław Płuska sercanin
„Uczynił go panem domu swego i zarządcą wszystkich posiadłości swoich”

 

NIEDZIELA 20.03.2022

godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30  Msza święta z nauką ogólną

godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

godz. 16.00 Msza święta z nauką ogólną

godz. 9.00 (kaplica Zagródce) Msza św. z nauką ogólną

 

PONIEDZIAŁEK 21.03.202

godz. 7.00 Msza święta z nauką ogólną i modlitwami za zmarłych

godz. 8.30 Msza św. z nauka dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 i 2, klasy 0-4

godz. 10.00 Msza św. z nauką dla dzieci SP 1 i 2,  klasy 5-8

godz. 11.00 (kaplica Zagródce) Msza św. z nauką ogólną, po Mszy św. nauka dla dzieci

godz. 18.00 Msza święta z nauką ogólną i modlitwami za zmarłych

godz. 19.30 Nauka dla młodzieży szkół średnich, zawodowych, studentów i pracujących

 

WTOREK 22.03.2021

godz. 7.00 Msza święta z nauką ogólną i modlitwami za zmarłych

godz. 8.30 Msza św. z nauka dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 i 2, klasy 0-4

godz. 10.00 Msza św. z nauką dla dzieci SP 1 i 2,  klasy 5-8

godz. 11.00 (kaplica Zagródce) Msza św. z nauką ogólną, po Mszy św. nauka dla dzieci

godz. 16.00 Msza św. z sakramentem bierzmowania

godz. 18.00 Msza święta z nauką ogólną i modlitwa różańcowa w intencji pokoju

godz. 19.30 Nauka dla młodzieży szkół średnich, zawodowych, studentów i pracujących

 

ŚRODA 23.03.2022 – św. Józef opiekun i obrońca rodzin

ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

godz. 7.00 Msza święta z nauką ogólną i zawierzenie parafii św. Józefowi

godz. 8.30 Msza św. z nauką ogólną i zawierzenie parafii św. Józefowi

godz. 10.00 Msza św. dla dzieci Szkół Podstawowych nr 1 i 2

godz. 11.00 (kaplica Zagródce) Msza św. z nauką ogólną i zawierzenie parafii św. Józefowi

godz. 12.30 Msza święta z nauką dla chorych i z udzieleniem sakramentu namaszczenia i zawierzenie parafii św. Józefowi

godz. 14.30 odwiedziny chorych w domach

godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta z nauką ogólną i zawierzenie parafii św. Józefowi                                                                          

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878