1. Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego.

2. Od 1967 roku u progu Nowego Roku obchodzony jest także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie.

3. Dziś za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego).

4. Dziś także przypada pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwą wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi i grzechy popełniane przez ludzkość.

5. Na prośbę Parafian, odwiedzimy niektóre rodziny w ramach wizyty duszpasterskiej. Odwiedzimy tych, którzy zaproszą. Prosimy, aby nie zapraszały rodziny, gdzie są chorzy, mają obawy. Cała wizyta ograniczy się do wspólnej modlitwy, błogosławieństwa rodzin. Będzie tylko ksiądz z panem kościelnym, z zachowaniem wszelkich ostrożności sanitarnych. W niedziele o godz. 11.30 będzie Msza święta w intencji wszystkich rodzin z osiedli odwiedzonych w danym tygodniu. Zapraszamy szczególnie z rodzin, u których nie będzie księdza. Można złożyć dobrowolną ofiarę dla pana kościelnego, organisty i ministrantów. Można się zapisać w zakrystii lub kancelarii. W najbliższym tygodniu: poniedziałek 3.01 – Płoskonki, Szczypki, wtorek 4.01 – Kanie do oś. Cieżaki, środa 5.01 – Kuce do osiedla Michalaki, piątek 7.01 – Siekacze, Łęg, Młyn, Pod Groblą, sobota 8.01 – Cieże, Bolisęgi. Plan na inne dni na tablicy ogłoszeń.

6. Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.

399649
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,807