1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

2. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. We czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

4. Od dzisiaj zostaje odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej

5. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe (niedziela o godz. 15.30)

6. Dziękujemy za ofiary na budowę kaplicy złożone w ubiegłą niedzielę.

7. 11 lipca odprawimy Mszę świętą na cmentarzu. Bardzo prosimy mieszkańców osiedli: Cieże i Bolisęgi o wykoszenie i wywiezienie trawy z rowów koło cmentarza, plebanii i parkingu. Proszę o kontakt z Kościelnym

8. Msze święte dziękczynne na zakończenie roku szkolnego będą odprawione w naszym kościele: Szkoła Podstawowa nr 1 we czwartek o godz. 9.00, Szkoła Podstawowa nr 2 w piątek o godz. 10.00 w kaplicy U Lacha. Szkoła nr 3 w piątek o godz. 8.15. Dyrektorzy i Rady Rodziców zapraszają uczniów, nauczycieli, pracowników oraz rodziców na te Msze św. dziękczynne

9. Nabożeństwo Fatimskie w lipcu prosimy o przygotowanie osiedla: Kanie, Bydłonie, Cyrki, Szarki, Cieżaki, Muchówka

10. Dziękuję bardzo serdecznie za ofiarę na budowę kaplicy. Już otrzymaliśmy zgodę, przystępujemy do budowy. Dziękuję parafianom, którzy pomogli pozałatwiać zezwolenia. Zapraszam Radę Parafialna na spotkanie w środę po Msz św. wieczornej

11. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Cyrki i Szarki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o przygotowanie kościoła prosimy rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii

12. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do kolejnego udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce 29 czerwca. W przyszłą niedzielę przypomnimy kiedy i gdzie dokładnie. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy oraz naszych rodaków na Wschodzie

13. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

 

40 rocznica objawień w Medjugorje

Festiwal Młodych:
29.07 – 5.08.2021r.

Słowa Świętego Jana Pawła II o Medjugorje:
W marcu 1984r. powiedział:
„Medjugorje jest spełnieniem i kontynuacją Fatimy”.
Słowa skierowane do Mirjany: „Gdybym nie był Papieżem już byłbym w Medjugorje”.
Luty 1990r. „Medjugorje jest wspaniałym centrum duchowym”.
Słowa do byłego proboszcza parafii O. Jozo Zovko czerwiec 1992r.: „Daję Ci Moje błogosławieństwo. Bądź odważny, jestem z Tobą. Powiedz Medjugorje, że Ja jestem z Tobą”. „Strzeż Medjugorje”.

TRASA: POLSKA –CZECHY- SŁOWACJA– WĘGRY – CHORWACJA – BOŚNIA I HERCEGOWINA

PROGRAM:

1. 29.07 czwartek Msza św. o 17:00. Po mszy przez całą noc przejazd do Medjugorje.

2. 30.07 piątek przyjazd do Medjugorje , zakwaterowanie i wypoczynek ,udział w międzynarodowym nabożeństwie, obiadokolacja i nocleg.

3. 31.07 sobota rano śniadanie, wyjście na Górę Objawień Podbrdo, następnie wypoczynek na basenach, program Medjugorski, obiadokolacja, nocleg. (różaniec nocny przy niebieskim krzyżu)

4. 01.08 niedziela rano śniadanie potem wyjście na górę Krizevac (droga krzyżowa) ,baseny- wypoczynek, obiadokolacja, następnie Msza Święta , adoracja, nocleg.

5. 02.08 poniedziałek rano śniadanie, przejazd do miejscowości Neum, (plażowanie) następnie program medjugorski obiadokolacja; nocleg.

6. 03.08 wtorek rano śniadanie, następnie przejazd do miejscowości Mostar (zwiedzanie), przejazd do miejscowości Blagaj (największe źródła kresowe), baseny wieczorem Msza Święta, obiadokolacja; nocleg.

7. 04.08 środa rano śniadanie, zakup dewocjonaliów i pamiątek, a następnie wyjazd o 12:00 w kierunku Polski.

8. 05.08 czwartek przyjazd w godzinach rannych i nocleg z ukochaną rodzinką.

UWAGI:
Należy zabrać paszport lub dowód osobisty, różaniec. W Medjugorje kupujemy za euro i złotówki (nie wszędzie). Każdy posiada ubezpieczenie KL i NNW; nocleg w hotelu. Śniadania i obiadokolacje.
Wpłaty prosimy dokonywać na dwa miesiące przed terminem wyjazdu. Autokar luksusowy z klimatyzacją, video, barek, WC. Organizator zastrzega sobie możliwość niewielkich zmian w programie.
Wymagany jest NEGATYWNY Test na COVID-19 (typu PCR) ważny nie dłużej niż 48h.

Koszt: 380 euro /osoba Szczęść Boże!

393246
Dzisiaj: 129
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,245