1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 24 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i po nabożeństwie majowym o godz. 17.30

4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Trwają prace przy budowie naszej kaplicy. Kaplica już wymalowana wewnątrz, kończymy powoli elewację zewnętrzną, witraże w trakcie realizacji, ogrzewanie podłogowe zainstalowane (jeszcze podłącz gazu i zakup pieca). W głównym ołtarzu będzie umieszczony duży krzyż. Zamówiona już figura u rzeźbiarza (wysoka na 180 cm), która będzie kosztowała 23 tysiące złotych. Później jeszcze figury Matki Bożej i św. Józefa. Gdyby ktoś chciał ufundować (w całości lub częściowo) to bylibyśmy wdzięczni.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej

7. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 (w niedziele o godz. 15.30)

8. W czwartek 3 czerwca UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA (BOŻE CIAŁO). Po Mszy św. o godz. 10.00 uroczysta procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy w kierunku Górnej Wsi ( z zachowaniem przepisów sanitarnych). Prosimy o przygotowanie ołtarzy podobnie jak w latach ubiegłych:
Pierwszy ołtarz przy kapliczce przygotowuje rodzina Skolarusów od Daniela
Drugi ołtarz u Kotarbów osiedle Widzisze
Trzeci ołtarz przy Krzyżu osiedle Brzegi
Czwarty ołtarz przy kościele przygotowują Strażacy

9. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych przed kościołem można będzie złożyć dobrowolną ofiarę dla 3 letniego Ignasia z Tokarni, który urodził się z wrodzoną wadą serca pod postacią krytycznego zwężenia zastawki aortalnej z upośledzeniem lewej komory. Lekarze z Bostonu w USA podjęli się przeprowadzić operację ratującą życie dziecka. Dziękuję za otwarte serca

10. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Reszta Zadworza za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców Świątkówki i Podświątkówki

 

411604
Dzisiaj: 25
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,413