1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. Msza Święta roratnia w naszej świątyni codziennie o 17.00 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

5. Spowiedź adwentowa będzie w najbliższą sobotę 19 grudnia 2020 r. od godz. 8.00 do 12.00 (przerwa o godz. 10.00 – 10.30) i od 14.00 do 17.00 (przerwa od 15.30 – 16.00). Będziemy spowiadać tylko my księża pracujący w parafii. Kto może, prosimy o spowiadanie się także w inne dni, pół godziny przed Mszą świętą. Aby zachować dystans i bezpieczeństwo, prosimy o nie tłoczenie się w kolejkach. Zadaną pokutę prosimy odprawiać przed kościołem, przy krzyżu lub kapliczce

6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas (można je jeszcze nabyć w zakrystii i kancelarii). Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

7. Zbiórka darów dla ubogich potrwa do piątku 18 grudnia 2020 r. Po zakończeniu zbiórki prosimy właścicieli sklepów, aby zebrane dary przywieźli ma plebanię, a Zespół Charytatywny prosimy o sporządzenie paczek i dostarczenie w sobotę 19 grudnia do potrzebujących. Prosimy o pomoc Panie, które to robiły w poprzednich latach oraz członków Rady Parafialnej

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Gocołki i Pyrze za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Czarnoty i Kulówka

9. W tym tygodniu patronuje nam:
– w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

 

411629
Dzisiaj: 50
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,438