1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych do jutra włącznie, cmentarze są zamknięte.
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00
  3. W tym roku przez cały listopad (ogłosił to Ojciec Święty Franciszek) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
  4. Bardzo prosimy o zachowanie przepisów ogłoszonych przez władze sanitarne. Wszędzie zachowujmy dystans (także podczas przyjmowania Komunii świętej) , kto na zewnątrz uczestniczy we Mszy św. niech nie wchodzi na Komunię do kościoła, ksiądz wyjdzie na zewnątrz.
  5. Przed Mszą świętą wieczorną jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Od jutra do 8 listopada włączymy się w ogólnopolską modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych, o pokój w ojczyźnie. Będziemy odmawiali różaniec i inne modlitwy. Zapraszamy bardzo serdecznie. Także w domach, w rodzinach módlmy się w tych intencjach
  6. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź od godz. 6.00 rano i po południu od godz. 16.00. W pierwszą sobotę Msza święta i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00
  7. W przyszłą niedzielę składka na budowę naszej kaplicy. Prace postępują szybko, jeżeli finanse pozwolą będziemy dalej kontynuowali budowę.
  8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Pulkówka, Hurb, Górki, Podleśniaki, Kopcie Niedośpiały za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Kotarby i Chowańce
  9. Bardzo dziękujemy za piękne wykoszenie trawy wokół cmentarza, kościoła, za wyczyszczenie parkingu
  10. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do Pana ś.p. + Ignacy Łabuz Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.

 

 

393243
Dzisiaj: 126
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,242