1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. Dziś o godz. 15.30 Nieszpory a o godz. 16.00 Msza św

3. We czwartek, 13 sierpnia zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Nabożeństwo przygotowują mieszkańcy osiedli: Pod Górą, Grochale, Łabuzy, Stożki, Zapotocze, Zagroda

4. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

5. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

6. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. na Górze Strzebel. Będzie to Msza Św. dziękczynna za dar Jana Pawła II dla Polski i Polaków. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą wyjść na górę.

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Lipienie i Michalaki za ofiarę na sprzątanie kościoła , w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Płoskonki

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy fiurze św. Antoniego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

 

399649
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,807