1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Dziś Msze św. o godz. 7.00, 9.00 (transmitowana), 10.00, 11.00, 12.00, 16.00. W kaplicy na Zagródcu o 9.00 i 10.00. W kościele może być 20 osób. Stojący na zewnątrz muszą zachować odległość przynajmniej 2 metry. Maseczki obowiązkowe

3. Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie 17.30, niedziela o 15.30. W tym roku w kościele może uczestniczyć tylko 20 osób (aż do zmiany dekretu), zachęcamy do modlitwy w rodzinach

4. W piątek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. . Msza św. w kaplicy św. Stanisława na Zagródcu będzie odprawione w późniejszym terminie, gdy będą już odpowiednie warunki

5. Dnia 13 maja rozpoczniemy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwa będą odprawiane 13 dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw o godz. 18.00. Pierwsze nabożeństwo przygotowują mieszkańcy osiedli Widzisze, Jędrzkowce, Daniele, Pod Górą, Dwór. Z tych osiedli proszę o wybranie osób, które będą w kościele na nabożeństwie.

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Potok za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Łabuzy i Seusy

7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. + Stanisław Grociak Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci

8. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

 

399656
Dzisiaj: 41
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,814