1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 (transmitowana), 10.00, 11.00. 12.00, 16.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 9.00 i 10.00

2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

3. W obrzędach liturgicznych może uczestniczyć w naszym kościele 20 osób (powierzchnia użytkowa 300 m2). W kaplicy na Zagródcu 9 osób. Nadal obowiązuję zakaz zgromadzeń publicznych w otwartej przestrzeni. Na placach, parkach obowiązuje obowiązek dystansowania się, czyli przebywać w odległości minimum 2 metry od siebie. Wszystkich obowiązuje zakładanie maseczek

4. W piątek rozpoczyna się Miesiąc Maryjny – Maj. Nabożeństwa majowe w kościele będą o godz. 17.30, ale tylko 20 osób (do czasu zmiany przepisów). Zachęcamy do śpiewania Litanii Loretańskiej w rodzinach.

5. Jest to także pierwszy piątek. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00 (tylko 20 osób). Przypominamy, że ze względu na sytuację nie przerywa to praktyki dziewięciu pierwszych piątków. Możliwość spowiedzi ( w salkach i kościele) podobnie jak w ubiegłym miesiącu, z zachowaniem bezpieczeństwa.

6. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30, 7.00 (pierwszosobotnia z nabożeństwem – transmitowana na YouTube), 9.00 i 18.00.

7. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny i Niedziela

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana w USA ś.p. +Tomasz Kucharczyk. Pogrzeb będzie w Kasince w późniejszym terminie
Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła,
• 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.

399651
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,809