1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Modlimy się z wiarą i ufnością o ustanie epidemii. Nadal obowiązuje dekret o ograniczeniach w przemieszczaniu się i nadal w nabożeństwach nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. Prosimy o modlitwę w rodzinach, odprawiajmy wspólnie Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale. Na Mszę świętą mogą przyjść tylko osoby, które zamówiły intencję mszalną (nie więcej niż 5 osób).
 2. Dzisiaj tradycyjnie święcimy palmy, na pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W naszej tradycji wielu rolników idzie także z tymi palmami (w formie krzyżyków) na swoje pola, prosząc błogosławieństwo. Po Mszy św. o godz. 11.30 kapłan przejedzie po całej parafii, wjeżdżając do bocznych ulic z głównych dróg, by je pokropić. Proszę o postawienie palm koło drogi.
 3. Gdyby ktoś chciał się wyspowiadać, zapraszamy indywidualnie, najlepiej zadzwonić na plebanię, codziennie do godz. 10.00 a po południu od 14.00 do 17.00
 4. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE w kościele będzie bez ludu. Prosimy przeżywać razem z nami kapłanami dzięki transmisji internetowej. Dziękuję Panom, którzy to zainstalowali i poprawili, aby głos był lepszy.
 5. Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Od godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 23.00.
 6. Wielki Piątek – Liturgia rozpocznie się o godz. 18.00. Aby było więcej możliwości modlitwy i czuwania, będzie adoracją całonocna przy Grobie Pańskim. Nie może być jednak więcej niż 5 osób w kościele. Dlatego prosimy się zapisywać na półgodzinne adoracje od godz. 20.00 do rana. Lista będzie od dziś w kancelarii. Jeżeli nie będzie chętnych na całą noc, wtedy skrócimy adorację.
 7. Wielka Sobota. Zapraszamy od rana na modlitwę i adorację. Proszę, aby w kościele nie było jednocześnie więcej niż 5 osób. Cześć Krzyżowi Świętemu oddajemy przez przyklęknięcie lub głęboki ukłon. Proszę nie całować i nie dotykać. Wejście będzie głównymi drzwiami a wyjście bocznymi. Następne osoby wchodzą dopiero po wyjściu tych, którzy przyszli wcześniej. Jeżeli będzie nas więcej, bardzo proszę, aby nie przedłużać modlitwy, by każdy mógł pomodlić się przy Grobie Pańskim.
 8. Otrzymaliśmy polecenie, aby nie organizować tradycyjnego święcenia pokarmów. Zachęcamy do błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Poniżej podajemy obrzęd takiego błogosławieństwa.
 9. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Po liturgii procesja rezurekcyjna po kościele
 10. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny, zgodnie z dekretem we Mszy św. może uczestniczyć do 50 osób (łącznie ze służbą ołtarza). Aby umożliwić jak największej liczbie Parafian uczestniczyć w liturgii, Msze Święte będą co godzinę: od 6.00 do 12.00 i po południu dwie Msze św. Wejście będzie bocznymi drzwiami. Aby jakoś rozłożyć równomiernie udział wiernych prosimy, aby przyjść na Msze św. według następującego porządku.

Godz. 6.00 osiedla Potok, Łabuzy, Seusy, Bartoszki, godz.

7.00 osiedla Jakubiaki, Żądły, Reszta Łopuszne, Lachy, godz.

8.00 osiedla Cieżaki, Cyrki, Szarki, Muchówka, Kanie, Bydłonie, godz. 9.00 osiedla Cieże, Bolisęgi, Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale, Lipienie, Michalaki , godz.

10.00 osiedla Płoskonki, Szczypki, Widzisze, Jędrzkowce, Daniele, Pod Groblą, Dwór, godz.

11.00 osiedla Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle, Reszta Zadworza, Świątkówka, Podświątkówka, Pod Górą, Grochale, Łabuzy,. Godz.

12.00 osiedla Stożki, Zapotocze, Zagroda, Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały, Kotarby, Vhowańce, godz.

16.00 osiedla Miasto, Za Dol;iną, Gawrony, Krupy, Dyzmy, Górnie, Kalety, godz.

17.00 osiedla Ksiki, Woźniaki, Gocołki, Pyrze, Czarnoty , Kulówka. Najlepiej przedstawiciele rodzin, dzieci niech się modlą w domu

Kaplica na Zagródcu – godz. 9.00 i 10.00

 1. Podobnie w Poniedziałek Wielkanocny
 2. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Górnie i Kalety za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Ksiki i Woźniaki
 3. W niedzielę 5 kwietnia o godz. 19.00 na Facebooku Orawa ślubów Cantus - transmisja modlitwy różańcowej z kaplicy na Zagródcu. Przygotował zespół „Cantus”
 4. Drodzy Parafianie, przeżywajmy te najważniejsze dla nas chrześcijan dni jak najgłębiej i jak najpobożniej, w kościele (część z nas) a zwłaszcza w rodzinach. Może przystroić Krzyż i umieścić Go w centralnym miejscu. W Wielkanoc na modlitwę zapalmy świecę, która przypomni na Chrystusa Zmartwychwstałego

 

 Zachęcamy do przeżywania Wielkanocy z Przewodnikiem Katolickim. Link... 


BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

(„Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, nr. 1347-1350)

 

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

 

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

 

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

 

1 Tes 5, 16-18: 

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

 

Albo:

 

Mt 6, 31 ab.32b-33: 

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

 

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

 

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 

***

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

 

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878