1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

2. Nadal obowiązuje dekret o ograniczeniach w przemieszczaniu się i nadal w nabożeństwach nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. Prosimy o modlitwę w rodzinach, odprawiajmy wspólnie Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale. Na Mszę świętą mogą przyjść tylko osoby, które zamówiły intencję mszalną (nie więcej niż 5 osób).

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. W rodzinach przeżywajmy te dni. W I Piątek przyjmijmy Komunię Świętą Duchową, to nie przerwie nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Kto chce się koniecznie wyspowiadać, proszę się umawiać indywidualnie. Księża będą cały dzień na miejscu, spowiedź będzie w różnych miejscach (salka, inne pomieszczenie).

4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

5. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Jak będą wyglądały obrzędy Wielkiego Tygodnia, poinformujemy w późniejszym czasie.

6. Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom, którzy w ostatnim czasie zrobili przelewy na konto parafialne

7. Można oglądać na żywo transmisję z naszego kościoła. Jest to transmisja testowa, głos nie najlepszy. Na YouTube wpisać Kasinka Mała Parafia na żywo. Prosimy o potwierdzenie SUBSKRYPCJI abyśmy mogli transmitować za darmo.

8. Dzisiaj, w niedzielę 29.03.2020 o godz. 18.00 na stronie Facebooka – CANTUS będzie Droga Krzyżowa przygotowana wraz z oprawą muzyczną grupy Cantus (z Zagródca)

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Gawrony, Krupy, Dyzmy za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Górnie i Kalety

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878