1. Zgodnie z Dekretem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego usilnie zachęcamy wiernych do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywoływanej nim choroby.

2. Pozostańmy w tych dniach w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Jak zaznacza Ks. Arcybiskup, nieuczestniczenie w niedzielnej Mszy świętej w tych warunkach nie jest przejawem braku wiary i pobożności, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy Świętych w telewizji, radiu i Internecie oraz do przyjmowania Komunii świętej duchowej

3. O godz. 15.00 odśpiewajmy w rodzinach Gorzkie Żale, w piątki (albo w innym czasie) odprawmy Drogę Krzyżową

4. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości, której wyrazem jest też stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Tegoroczne utrudnienie uczestnictwa w Eucharystii jest sprawdzianem naszej wiary. Czy czujemy tęsknotę za spotkaniem z Panem w Eucharystii ? Odpowiedź na to pytanie może wiele powiedzieć o naszej wierze

5. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Osoby, które są gotowe do duchowej adopcji dziecka poczętego proszę, aby dokonały tego aktu prywatnie

6. Kościół jest otwarty cały dzień, zachęcamy do prywatnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem

7. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: osiedla Łabuzy i Susy, Pyrze i Gocołki, Cieżaki, Pod Niebem Reszta Zadworza, Dyzmy, Michalaki, Żądły, Pulkówka, Hyrb, Górki

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Miasto i Za Doliną za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Gawrony, Krupy, Dyzmy

9. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. + Maria Gruszkowska Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci


Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego,
informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).
Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83.
Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi - będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu - na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych.
Podjęcie tej decyzji było dla nas trudną koniecznością, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja nie potrwa długo. Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.

Redakcja „Gościa Niedzielnego

 

411622
Dzisiaj: 43
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,431