1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. Po południu o godz. 15.30 Nieszpory i o 16.0 Msza święta

3. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i będziemy się modlili w intencji próśb i podziękowań, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. zbiorowa za zmarłych. Każda Msza św. wieczorna jest poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30

4. W ostatnich dniach z powodu silnych wiatrów, na cmentarzu zostały porozrzucane znicze i inne elementy z grobów. Bardzo prosimy o posprzątanie wokół grobów. Niektóre znicze uległy zniszczeniu, szkło prosimy o wrzucanie do odpowiednich pojemników

5. Wszystkich członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej

6. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na budowę kaplicy

7. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

8. Grupa Anonimowych Alkoholików – to wspólnota osób, które mają problem z alkoholem i szczerą chęć zaprzestania picia. Co sobotę w Lubniu odbywają się spotkania, które sa dobrowolne i bezpłatne. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń

9. Mała Marianna (1.5 roczna) z sąsiedniej parafii ma chorobę serca i niedorozwój rączek. Czeka ją kosztowna operacja, na którą nie stać rodziców. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą zbierane dobrowolne ofiary przez strażaków, gdyż jest to córka jednego ze strażaków z sąsiedniej parafii

10. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Stożki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Zapotocze i Zagroda

11. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878