1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 17.00

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 16.45

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań w środę, a Msza św. wspólna za zmarłych w piątek

6. Codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu

7. W dniu 16 listopada o godz. 16.30 w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odbędą się Gminne Zaduszki Strażackie – Msza św. za zmarłych strażaków z Gminy Mszana Dolna. Zaproszone szczególnie rodziny strażaków.

8. W przyszłą niedzielę wolontariusze z Fundacji „Nadzieja dla dzieci” będą zbierac dobrowolne ofiary dla 7 letniej Wiktorii chorującej za zespół Downa i porażenie kończyn dolnych, na bardzo kosztowne leczenie

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Muchówka za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Kanie i Bydłonie

10. Zapraszamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

 

393240
Dzisiaj: 123
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,239