1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00.

4. Dziś o godz. 15.30 Nieszpory a o godz. 16.00 Msza św.

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

6. W Piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale, Lipienie, Michalaki, Płoskonki, Szczypki za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę. W październiku prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa osiedla Brzegi: Kulłówka, Ksiki, Woźniaki, Gocałki, Pyrze

8. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne złożone w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na budowę kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Pychowicach

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Potok za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Łabuzy i Seusy

10. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
• 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
• 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

 

411608
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,417