1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. O godz. 15.30 Nieszpory, o godz. 16.00 Msza św. W środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro, w poniedziałek: Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 2 o godz. 8.00, Szkoła Podstawowa nr 3 o godz. 9.00

4. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym zgromadzimy się na Mszy św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

5. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, oraz w intencji kapłanów o godz. 19.00.

6. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź św. w piątek rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.00.

7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00.

8. W każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego dla pogłębienia swojej wiary i lepszego poznania Pisma Świętego. Spotkania będą się odbywały w salce „na górze” o godz. 19.00

9. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Zagródca za piękne przygotowanie Dożynek, ofiary i dary złożone przy tej okazji

10. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne parafii

11. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej, Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło. Dla najmłodszych można nabyć nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, Ola i Jaś

12. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Pyrze i Gocołki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Czarnoty i Kulówka

13. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

 

393250
Dzisiaj: 133
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,249