1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Po południu o godz. 15.30 Nieszpory i o 16.00 Msza św. Od dzisiaj Msze święte według porządku letniego: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

4. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa. Bliższe informacje o inicjatywach związanych z Ogólnopolskim Dniem Modlitw za Kierowców w gablocie.

5. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski .
Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30 (w niedziele o godz. 15.30) Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

6. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę 7.00, 9.00, 11.00 – tradycyjnie w kaplicy „U Lacha”, 16.00. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Jest to także pierwszy piątek miesiąca, spowiedź św. będzie we czwartek: rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.00

8. W I Czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego sakramentu w intencji kapłanów i o nowe powołania o godz. 19.00. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00

9. W przyszłą niedzielę 5 maja przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św. będzie w sobotę o godz. 9.00

10. W sobotę św. Floriana, Patrona strażaków. W ich intencji Msza św. o godz. 18.00

11. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Płoskonki za ofiarę na sprzątanie kościoła, na przyszły tydzień ofiarę złożyli rodzicie dzieci pierwszokomunijnych

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
• 30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
• 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
• 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
• 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.

 

411610
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,419