1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

3. Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej serdecznie zapraszają mieszkańców Kasinki Małej oraz wszystkich chętnych na świętowanie 100- lecia Odzyskania Niepodległości na uroczystą akademię dzisiaj o godz. 15.00 w Sali gimnastycznej SP nr 2 w Kasince Małej.

4. W poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 16.40 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Po południu o godz. 15.30 Nieszpory a o 16.00 Msza święta

6. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań

7. W piątek o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. Wspólna za zmarłych

8. W najbliższą sobotę 17 listopada o godz. 16.00 ZADUSZKI STRAŻACKIE w par. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Strażacy zapraszają

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Zapotocze i Zagroda za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Pukówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878