1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.30 (niedziela o godz. 15.30).

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, świętujemy rocznicę poświęcenia kościoła.

5. Dzisiaj składamy dobrowolne ofiary do puszek przed kościołem, na żywy pomnik Jana Pawła II „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

7. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę na budowę drogi na cmentarz.

8. Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II. Jesteśmy zaproszeni do Jego Sanktuarium w Krakowie na godz. 8.00. Kto może, zachęcamy do wyjazdu (indywidualnie)

9. Spotkanie Rady Duszpasterskiej Parafii w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00

10. Siostry Felicjanki zapraszają na Pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła, od 16 – 23 stycznia 2109. Program wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii. Zgłoszenia do końca miesiąca w kancelarii

PIELGRZYMKA LOTNICZA DO GRECJI
Śladami św. Pawła Apostoła
Ateny - Mykeny – Epidauros - Nafplio – Starożytny Korynt - Filippi
Kavala - Saloniki - Meteory - Delfy - Ateny

1 dzień (16.01) – zbiórka na lotnisku Kraków/Balice o godz. 06:10, odprawa, odlot o godz. 08:10, lądowanie na lotnisku w Atenach o godz. 11:35. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny,
obiadokolacja, nocleg.

2 dzień (17.01) – po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Aten: Akropol ze słynną świątynią Ateny (Partenon), Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), świątynie bizantyjskie, Parlament ze zmianą warty, spacer po dzielnicy Plaka, stary stadion olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień (18.01) – po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Argolidy: Mykeny - jedno z najważniejszych miejsc dla naszej kultury, zwiedzanie ruin pałacu królewskiego oraz Skarbca Atruszy zwanego Grobem Agamemnona. Epidauros z doskonale zachowanym teatrem antycznym. Weneckie Nafplio z cytadelami i fortami, spacer po starówce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień (19.01) – po śniadaniu przejazd do Koryntu i zwiedzanie ruin starożytnego Koryntu (Agora, na której przemawiał św. Paweł, świątynia Apolla i studnia Peirene). Msza św. Następnie przejazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej, po drodze zwiedzanie miejsca słynnej bitwy pod Termopilami. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień (20.01) – po śniadaniu przejazd do Filippi - najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie, udamy się także do miejsca chrztu św. Lidii- pierwszej chrześcijanki w Europie, która sakrament otrzymała od św. Pawła. Przejazd do Amfipoli - antycznego miasta założonego przez Ateńczyków słynącego z cudownych mozaik i jedynego w Europie wczesnochrześcijańskiego kościoła w specyficznej zabudowie. Następnie przejazd do Kavali (dawne Neapolis) – miasta portowego, gdzie św. Paweł postawił swe pierwsze kroki na kontynencie europejskim. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień (21.01) – po śniadaniu przejazd do Salonik i zwiedzanie m. in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, Katedry św. Demetriusza, bazaru. Następnie przejazd do Meteor zwiedzanie słynnych klasztorów na skałach tzw. Meteory pochodzące z XII-XIV w., wizyta w pracowni ikon. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień (22.01) – po śniadaniu przejazd do klasztoru błogosławionego Łukasza (XI-XII w.). Następnie przejazd przez masyw Parnasu do Delf. Zwiedzanie: Sanktuarium Apollina, miejsca, gdzie zasiadała na swym trójnogu Pytia, najważniejsza wyrocznia w starożytnym świecie. Omfalos - pępek świata wg starożytnych, znakomicie zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, Święta Droga. Przyjazd do hotelu w okolicy Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień (23.01) – po wczesnym śniadaniu (śniadanie w formie suchego prowiantu) transfer na lotnisko w Atenach, odprawa, wylot o godz. 06:10. Przylot do Krakowa/Balic o godz. 07:45. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 16.01 - 23.01.2019 Cena: ok. 2 890 zł

Świadczenia:
- przelot na trasie: Kraków/Balice - Ateny – Kraków/ Balice
- przejazd autokarem na całej trasie zwiedzania opieka pilota opieka duszpasterza
- zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach, pok. 2,3 os. wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
- ubezpieczenie: KL i NNW turystyczny fundusz gwarancyjny

Uwagi:
* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, taksę klimatyczną, zestawy słuchawkowe – ok. 90 €, * kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:
* ubezpieczenie od chorób przewlekłych * ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

11. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Świątkówka i Podświątkówka za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Pod Górą, Grochale, Łabuzy

12. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

406473
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,881