1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30, następnie Msza święta. W niedziele nabożeństwo o godz. 15.30. Jutro dzieci klas trzecich otrzymają różańce

3. W środę o 17.30 Nowenna do MBNP, Różaniec i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata podczas Mszy św. o godz. 6.30 lub 18.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w piątek od godz. 6.00 i po południu od 16.00

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi na Mszy św. o godz. 7.00

7. Każda parafia raz w roku wspomaga parafie budujące kościoła. W przyszłą niedzielę będzie się z nami modlił i wygłosi kazania ksiądz z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach. Składka będzie przeznaczona na budowę kościoła w tej parafii

8. Wyjazd pielgrzymki do Rzymu w sobotę o godz. 5.00 rano. O 4.30 Msza św.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. schola z kaplicy na Zagródcu będzie sprzedawała płyty po 30 zł (2 płyty z piosenkami religijnymi i kolędami)

10. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jędrzkowce, Daniele, Pod Groblą i Dwór za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Pań

12. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
• 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
• 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

406474
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,882