1. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu lub niedzielą Abrahama z uwagi na pierwsze czytanie, mówiące o tej postaci. Podziwiając wiarę Abrahama i myśląc o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor, modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą śa., a w piątek rano od 6.00 i po południu od godz. 15.30. W Pierwszy Piątek Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 7.00.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w gorzkich żalach w niedziele o godz. 15.00 oraz drodze krzyżowej w piątek o godz. 16.30 (w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 i piątek po Mszy św. o godz. 6.30 prowadza sami parafianie)

4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza święta w intencji próśb i podziękowań

5. Serdecznie prosimy Parafian o pozbieranie ofiar na kwiaty do Bożego Grogu, na wszystkich osiedlach, podobnie jak w latach ubiegłych

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Stożki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Zapotocze i Zagroda

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od czwartej niedzieli Wielkiego Postu 11 – 14 .03.2018 (Szczegóły...). Spowiedź Wielkopostna w sobotę 24 marca

411608
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,417