1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. O godz. 15.30 Nieszpory i o godz. 16.00 Msza święta

3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17.30 (niedziela godz. 15.30) zapraszamy na nabożeństwa majowe, po nabożeństwie Msza święta. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.

4. Zachęcamy do śpiewania Litanii loretańskiej przy kapliczkach i w rodzinach

5. W przyszłą niedzielę I Komunia święta dzieci. Ze względu na przepisy sanitarne dzieci przyjmą Komunię świętą w trzech grupach, o godz. 10.30, 12.00 i w kaplicy na Zagródcu o godz. 10.00. Bardzo prosimy, aby do kościoła razem z dziećmi weszli rodzice (jeżeli liczba pozwoli to chrzestni), ale zachowujemy odległość minimum 2 metry. Pozostałych prosimy o uczestnictwo na zewnątrz kościoła.

6. Spowiedź święta dla dzieci będzie w sobotę od godz. 9.00, rodziców, rodziny prosimy spowiadać się w inne dni tygodnia

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jędrzkowce, Daniele, Dwór, Pod Groblą za ofiarę na sprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień ofiarę złożyli rodzice dzieci pierwszokomunijnych

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: ś.p + Kazimierz Karpierz , ś.p. + Agnieszka Kaleta i ś. p. + Rozalia Piekarczyk, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.30 (różaniec o 12.00)
Wieczny odpoczynek racz im dać im dać Panie….

9. W tym tygodniu patronuje nam:
– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła,
- w sobotę 1 maja św. Józef Rzemieślnik

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878