1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Msze święte jak w każdą niedzielę

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Środowe ofiary przeznaczymy na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. Niestety, w tym roku, ze względu na panademię, nie będzie tego pięknego uczczenia Nowonarodzonego Mesjasza. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku przeżyjemy to piękne wydarzenie, podobnie jak w ubiegłym roku

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Składka w przyszłą niedzielę budowę naszej kaplicy przedpogrzebowej

6. W związku z pandemią, nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. W późniejszym czasie będziemy odprawiać Msze święte za poszczególne osiedla. Jeżeli jakaś rodzina chce zaprosić księdza, z zachowaniem wszelkich przepisów sanitarnych, można to zgłosić w najbliższym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.

7. Nadal obowiązują przepisy o zakazie większych zgromadzeń. Prosimy o przestrzeganie tych przepisów.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy pomagali przygotować nasz kościół do Świąt Bożego Narodzenia: szkopki w kościele i przed kościołem, choinki, wianki. Jech Wan Jezus Nowonarodzony błogosławi

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Łabuzy i Seusy za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Bartoszki

10. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: ś.p. + Barbara Płoskonka, ś.p. + Tadeusz Kudłacz i ś.p. + Władysław Szlaga, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 (Różaniec o 13.30) Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

399655
Dzisiaj: 40
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,813