1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus powtórnie przyjdzie w chwale, jak zapowiedział. Udział w RORATACH ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do czuwania. Zapraszamy wszystkich, dzieci niech przychodzą z lampionami. W niedziele Adwentu dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30

2. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. W tym dniu wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami

3. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratnia symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 6.30, 10.00 i 17.00 – Msza św. wspólna za zmarłych Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Podczas Mszy św. o 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci klas III Przygotowujących się do I Komunii

4. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny, które powinny być w każdej rodzinie. Ofiary, przynajmniej 6zł. są przeznaczone na CARITAS- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

5. Dzisiaj na terenie Kościoła kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli ZPO w Kasince Małej. Dochód przeznaczony jest na cele szkolne. Zachęcamy do zainteresowania tym kiermaszem

6. Zbliża się czas świątecznych zakupów. Zwyczajem lat ubiegłych, prosimy sprzedawców i właścicieli sklepów, aby umożliwili w swoich sklepach zbiórkę darów dla bardziej potrzebujących osób i rodzin z naszej parafii. Sposób zbierania darów jest podobny jak w latach ubiegłych. Zbiórka darów potrwa do soboty 16 grudnia 2017 r. W sobotę wieczorem po zakończeniu zbiórki prosimy właścicieli sklepów, aby zebrane dary przywieźli na plebani e, a Zespół Charytatywny prosimy o sporządzenie paczek i dostarczenie potrzebujących. Prosimy o pomoc Panie, które to robiły w poprzednich latach, oraz członków Rady Parafialnej.

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Cieże za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Bolisęgi

8. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do Pana ś.p. + Katarzyna Marszalik – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

411608
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,417