1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

2. O godz. 15.30 Nieszpory a o godz. 16. Msza św

3. W czwartek rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

4. W środę o godz. 18. Nowenna do MBNP i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

5. W I Czwartek sierpnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i o nowe powołania. Początek o godz. 19.00

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy podczas Mszy św. o godz. 6.30 lub 18.00. Spowiedź w piątek rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.00.Ponieważ jestem sam, bardzo proszę o spowiadanie się od poniedziałku rano od godz. 6.00, a także w środę od godz. 17.00

7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą zbierane dobrowolne ofiary dla Mateusza (z Raby Wyżnej), który jest chory na autyzm wczesnodziecięcy. Szansę na jego funkcjonowanie daje przeszczep komórek macierzystych, co przekracza możliwości rodziców. Już w ubiegłym roku były zbierane ofiary na ten cel, za co rodzina jest bardzo wdzięczna

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kotarby i Chowańce za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Miasto i Za Doliną

10. We wtorek 30 lipca o godz. 18.45 przy naszym kościele zostanie podstawiony ambulans diagnostyczny i będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych gęstości kości (badania densytometryczne), objętości i wydajności płuc (spirometryczne) oraz równowagi kwasowo-zasadowej. Są to badania bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Szczegóły na ulotkach, które są przy wejściu do kościoła oraz na tablicy ogłoszeń

11. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878