1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3. O godz. 15.30 Nieszpory, a o 16.00 Msza św

4. W pierwszy piątek miesiąca Msze święte o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź rano od godz. 6.00, po południu od godz. 15.30

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00

6. W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, składka w tym dniu przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci klas III odnowią przyrzeczenia chrzcielne (proszę przyjść ze świecami), po Mszy św. spotkanie. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo I soboty miesiąca

7. Planujemy pielgrzymkę do Gruzji, kolebki chrześcijaństwa na przełomie września i października. Program i inne informację znajdują się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, a także w zakrystii

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Bartoszki za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Jakubiaki i Żądły

9. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878