1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. O godz. 15.30 Nieszpory, o 16.00 Msza św

3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania.

4. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W tym dniu otrzymają indeksy.

5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

6. W środę o godz. 18.00 Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

7. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

8. Dziękujemy za złożone ofiary na budowę drogi na cmentarz

9. W dniu 29 września (sobota) odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Chętnych na wyjazd autobusem prosimy o zapisy w zakrystii. Program pielgrzymki jest wywieszony na tablicy ogłoszeń

10. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Szczypki za ofiarę na sprzątanie kościoła, na następny tydzień prosimy o ofiarę mieszkańców osiedla Widzisze

11. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
• 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
• 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

 

399655
Dzisiaj: 40
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,813