1. Dziś rozpoczęliśmy misje św., serdecznie zapraszamy do udziału w nich wszystkich parafian. Niech te dni będą dla nas czasem modlitwy, pogłębienia wiary, życia duchowego i refleksji nad naszym życiem.

2. Podczas misji św. naszym przewodnikiem będzie Ks. Zdzisław Płuska - sercanin, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach i prośmy dla niego o światło Ducha Świętego.
Dziś zapraszamy młodzież na naukę misyjną na godzinę 17.00
Dzieci i uczniów Szkół Podstawowych (do 6 klasy włącznie) zapraszamy na naukę misyjną we wtorek na godz. 16.30.

W tygodniu Msze św. z naukami misyjnymi o godz. 7.00, 8.30, 18.00

Msza św. z nauką i sakramentem chorych we czwartek o godz. 8.30, umożliwmy w tym dniu osobom starszym i chorym dotarcie do Kościoła.
Odwiedziny chorych w domach w piątek od godziny 13.00 - prosimy o zgłaszanie osób chorych do czwartku 5 października w zakrystii lub w kancelarii parafialnej

Dzień spowiedzi misyjnej to czwartek
Spowiedź św.:
od godz. 8.30 – 10.00, po południu od godz. 14.00 – 18.00
przerwa 15.45 – 16.30.
W kaplicy na Zagródcu 16.30 – 17.30.
Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, będzie to także spowiedź przed I piątkiem miesiąca.

W tym tygodniu od poniedziałku do piątku nie będzie mszy św. o godzinie 6.30. Intencje zamówione na godz. 6.30 będą odprawione podczas Mszy św. o godz.7.00. Przepraszamy za utrudnienia.

3. Dziś rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do codziennego wspólnego odmawiania różańca podczas nabożeństw:, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy także do odmawiania różańca w rodzinach i indywidualnie.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca

7. W czwartek pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe święte powołania do kapłaństwa.

8. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata.

9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

10. W czwartek i piątek składka na wszystkich Mszach św. przeznaczona na potrzeby misji, będzie wyrazem wdzięczności księdzu misjonarzowi.

11. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Muchówka za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Kanie i Bydłonie.

12. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka z niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Serdeczny Bóg zapłać!

13. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy mieszkańców osiedli: Czarnoty, Kulówka, Gocołki, Pyrze, Ksiki, o wykoszenie i wywiezienie trawy z rowów koło kościoła, cmentarza, plebanii i parkingu.

14. Na wypominki za dusze naszych bliskich zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

15. W tym tygodniu patronują nam:
• poniedziałek (2.10) – św. Aniołowie Stróżowie
• środa (4.10) – św. Franciszek z Asyżu – w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Papieżu Franciszku
• czwartek (5.10) – św. siostra Faustyna Kowalska
• sobota (7.10) – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i życzliwości ludzi.