Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.30.


W przyszłą niedzielę Uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, odpust parafialny. Sumę odpustową odprawi Ksiądz Prałat Piotr Śliwka z diecezji świdnickiej, którego korzenie wywodzą się z Kasinki Małej, a dokładnie Jego mama pochodzi z naszej parafii. Na sumę zapraszamy wszystkich parafian, asysty do feretronów, orkiestrę, scholę, strażaków, dzieci I-komunijne, dzieci do sypania kwiatów. Niech ten dzień będzie przeżyty przez nas bardzo uroczyście.


W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

We czwartek Godzina Święta w intencji kapłanów i o nowe powołania o godz. 19.00.

Spowiedź w piątek rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.00, (z sakramentu pokuty można także skorzystać w inne dni tygodnia przed każdą Mszą świętą). Niech ta spowiedź będzie także spowiedzią przed odpustem parafialnym. W kaplicy na Zagródcu spowiedź we czwartek o godz. 16.00

W sobotę o godz. 7.00 Msza Święta Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i nabożeństwo pierwszosobotnie.

W czwartek zachęcamy parafian do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godziny 19.00 a potem Godzina Święta. Dziękujemy członkiniom Róży: Marzeny Łojas i Heleny Michalak oraz parafianom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie podczas Adoracji w zeszłym tygodniu. O czuwanie w najbliższy czwartek przy Panu Jezusie prosimy członkinie Róży: Zofii Cieżak i Marii Wydra. W związku z zakończeniem Kongresu Eucharystycznego całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie się odbywać nie jak do tej pory w każdy czwartek, a tylko w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Lipienie i Michalaki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Płoskonki.

W najbliższą sobotę tj. 6 lipca od godz. 14.00 - 22.00 odbędzie się Piknik Rodzinny w raz z Dniem Otwartej Remizy na terenie przy Szkole Podstawowej nr 1. W programie, różne występy, atrakcje, konkursy a na zakończenie zabawa taneczna. Podczas pikniku odbędzie się loteria fantowa z której dochód będzie przeznaczony dla dzieci i rodzin potrzebujących pomocy z Kasinki Małej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Kasinki Małej na to wydarzenie. Tym bardziej że takie wydarzenia pomagają budować wspólnotę.

Zachęcamy parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego  Zbiórka będzie miała miejsce w najbliższą sobotę tj. 6 lipca do godz. 11.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Misjonarzy oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Zużyty sprzęt będzie można składać obok dużego kontenera na śmieci przy cmentarzu.

Dziś po Mszach Świętych swoimi dobrowolnymi ofiarami możemy wesprzeć leczenie i rehabilitację dwójki dzieci z porażeniem mózgowym z Wiśniowej, Klaudię i Kubę Mistarz.. Bóg zapłać za dar serca.

W tym tygodniu patronują nam:

  • środa (3.07) – św. Tomasz, apostoł
  • czwartek (4.07) – rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • sobota (6.07) – bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

Wszystkim udającym się i korzystającym z wakacyjnego wypoczynku życzymy aby ten czas pozwolił nabrać sił do podejmowania codziennych obowiązków. Nie róbmy sobie wakacji od Pana Boga, i pamiętajmy o słowach św. Augustyna: że jeżeli Bóg w życiu jest na pierwszym miejscu to wszystko znajdzie się na właściwym miejscu”.

 

411606
Dzisiaj: 27
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,415