Rozpoczynamy czas wakacji i urlopów. Wszystkim życzymy radosnego czasu odpoczynku. Niech to będzie czas nabrania sił, zachwytu pięknem Bożych dzieł, ciszy i pokoju serca. Cieszmy się spotkaniami z drugim człowiekiem. Zadbajmy o czas dla Chrystusa. Pamiętajmy, że On czeka na nas w Eucharystii. Że daje się rozpoznać. Miejmy otwarte serca, gotowe by czynić dobro. Gdziekolwiek będziemy – bądźmy uczniami Pana Jezusa i świadkami Jego miłości. Niech On nam stale towarzyszy na naszych wakacyjnych szlakach. Niech nas prowadzi i nam błogosławi.

Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 17.30 (bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta), w niedziele o godz. 15.30.

W poniedziałek, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

W tym dniu szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Janie, którego patronem jest św. Jan Chrzciciel.

W sobotę, 29 czerwca, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 6.30, 9.30, i 18.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 8.15. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Proboszczu, którego patronem jest św. Paweł

W czwartek zachęcamy parafian do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godziny 17.30. Dziękujemy członkiniom Róży: Marty Karcz i Małgorzaty Jakubiak oraz parafianom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie podczas Adoracji w zeszłym tygodniu. O czuwanie w najbliższy czwartek przy Panu Jezusie prosimy członkinie Róży: Marzeny Łojas i Heleny Michalak.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale za ofiarę na sprzątanie kościoła.

W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedli: Lipienie i Michalaki

Informujemy iż w tym tygodniu będzie koszenie trawy na cmentarzu miedzy grobami.

W sobotę 6 lipca od godz. 14.00 - 22.00 odbędzie się Piknik Rodzinny w raz z Dniem Otwartej Remizy na terenie przy Szkole Podstawowej nr 1. W programie, różne występy, atrakcje, konkursy a na zakończenie zabawa taneczna. Podczas pikniku odbędzie loteria fantowa, z której dochód będzie przeznaczony dla dzieci i rodzin potrzebujących pomocy z Kasinki Małej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Kasinki Małej na to wydarzenie. Więcej informacji na plakatach w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Jeśli są jeszcze osoby które chciałyby wesprzeć loterie to prosimy to uczynić do najbliższej środy włącznie. Również osoby które, chciałyby się zaangażować w przeprowadzenie pikniku, mogą to zgłosić jeszcze w kancelarii parafialnej do najbliższej niedzieli.

W przyszła niedzielę po Mszach Świętych swoimi dobrowolnymi ofiarami możemy wesprzeć dwójkę dzieci z porażeniem mózgowym z Wiśniowej Klaudię i Kubę Mistarz. Środki finansowe będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację. Bóg zapłać za dar serca.

W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek (24.06) – św. Jan Chrzciciel.
  • czwartek (27.06) – Matka Boża Nieustającej Pomocy
  • piątek (28.06) – św. Ireneusz, biskup i męczennik
  • sobota (29.06) – św. Piotr i Paweł, apostołowie

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.


Warszawa 18.06.2024

Oświadczenie Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP
w związku z informacjami Pani Minister Edukacji Barbary Nowackiej przekazanymi
w dniu 17 czerwca 2024 roku w stacji TVN 24, zapowiadającymi zmiany
w Rozporządzeniu o organizacji lekcji religii
 

Komisja Wychowania Katolickiego KEP odnosząc się do informacji przekazanych przez Panią Minister Edukacji Barbarę Nowacką wyraża stanowczy sprzeciw wobec planowanych działań, które mają na celu redukcję nauczania lekcji religii do jednej godziny tygodniowo oraz łączenie klas na lekcjach religii. Nawiązując do stanowiska Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 czerwca 2024 należy podkreślić, że zapowiadane zmiany są krzywdzące lub wręcz dyskryminujące. Ograniczają one prawa rodziców do wychowania własnych dzieci w wyznawanej wierze.

Komisja Wychowania Katolickiego pragnie przypomnieć, że zgodnie z obowiązującym prawem wszelkie zmiany legislacyjne odnoszące się do nauczania lekcji w szkole powinny zostać dokonane na drodze porozumienia z Kościołami oraz związkami wyznaniowymi.

Stosownie do głosu biskupów, „zachęcamy wszystkich wiernych, aby podejmować działania ukazujące wartość lekcji religii w szkole. Szczególnie prosimy katolickich rodziców, aby odważnie zabierali głos w tej sprawie. Apelujemy także do mediów katolickich, ruchów i wspólnot religijnych, aby podejmowali podobne działania”. 

bp Wojciech Osial
Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP


411624
Dzisiaj: 45
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,433