Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 17.30 (bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta), w niedziele o godz. 15.30.

W sobotę 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza.

Mszy Święta. z obrzędem beatyfikacji o godz. 11.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Eucharystię poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się w bazylice o godz. 10.00. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

W środę na godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas siódmych.

We czwartek 13 czerwca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00 (w tym dniu nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30 – litanie do Najświętszego Serca. Pana Jezusa odmówimy przed Mszą Świętą o godz. 17.45) W tym miesiącu nabożeństwo przygotowują mieszkańcy osiedli: Łabuzy, Seusy, Potok. Serdecznie zapraszamy parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie, aby przez wstawiennictwo Maryi wypraszać Boże łaski dla nas i całego świata. W lipcu prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa mieszkańców osiedli: Kuce, Muchy, Babiarze, Orawce, Kowale, Lipienie, Michalaki.

W czwartek zachęcamy parafian do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godziny 17.30. Dziękujemy członkiniom Róży: Elżbiety Pyrz i Stanisławy Stożek oraz parafianom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie podczas Adoracji w zeszłym tygodniu. O czuwanie w najbliższy czwartek przy Panu Jezusie prosimy członków Róży: Andrzeja Płoskonki i Józefa Majdy.

Zachęcamy parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego  Zbiórka będzie miała miejsce 6 lipca (sobota) do godz. 11.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Wschodzie. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń i na ulotkach. Sprzęt będzie można składać obok kontenera na śmieci przy cmentarzu. Przypomnimy o tym w niedzielę poprzedzającą zbiórkę. 

6 lipca odbędzie się Piknik Rodzinny. Chcemy też zorganizować loterię fantową z której dochód będzie przeznaczony dla dzieci i rodzin potrzebujących pomocy z Kasinki Małej. Zwracamy się z gorącą prośbą do parafian o fanty do loterii. Można je dostarczać na plebanie lub do szkół (do dnia 20 czerwca). Tym którzy już odpowiedzieli na ten apel z serca dziękuję. Jest także gorąca prośba do parafian o pomoc w przeprowadzeniu tego pikniku. Osoby chętne które chciałyby się zaangażować w organizację pikniku prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej. Z góry dziękuje za chęć pomocy i zaangażowanie.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Cieże za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Bolisęgi.

Bardzo serdecznie dziękuje mieszkańcom osiedli: Kalety, Górnie, Gawrony, Krupy, Miasto, Dyzmy i Za Doliną za bardzo solidne wykoszenie i uprzątnięcie trawy koło kościoła, cmentarza, plebanii i parkingu.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów m.in. Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym, do Kalwarii Pacławskiej i do Dukli.

Osoby które zgłosiły się na pielgrzymkę do: Ars, La Salette, Lourdes proszone są o wpłatę zaliczki 2000 zł do najbliższego wtorku.

W tym tygodniu patronują nam:

  • wtorek (10.06) – św. Barnaba, apostoł
  • czwartek (13.06) – św. Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła
  • piątek (14.06) – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

 

411613
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,422