Dziś w oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 11.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Od poniedziałku do czwartku procesje podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta. We czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i pięknego przeżycia procesji Bożego Ciała: przygotowującym ołtarze, policji, straży, orkiestrze, niosącym baldachim, świece, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym, służbie liturgicznej, panom organiście i kościelnemu, tym, którzy przyozdobili domy i wszystkim uczestnikom procesji. Bóg Zapłać.

Dziękujemy członkom naszej Orkiestry „Echo Gór” za grę pieśni maryjnych przez cały miesiąc maj rano o godz. 6.00. Niech Maryja wyprasza dla Was wszelkie potrzebne łaski i otoczy swoją opieką

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30, podczas którego ponowimy akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

W sobotę Uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 17.30 (bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta), w niedziele o godz. 15.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca

W czwartek Godzina Święta o godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.30.

W kaplicy na Zagródcu spowiedź przed pierwszym piątkiem we czwartek o godz. 16.00.

W czwartek zachęcamy parafian do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godziny 17.30. Dziękujemy członkom Róży: Jana Drabika i Karola Jakubiaka oraz parafianom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie podczas ostatniej Adoracji. O czuwanie w najbliższy czwartek przy Panu Jezusie prosimy członkinie Róży: Elżbiety Pyrz i Stanisławy Stożek

Zbliża się uroczystość odpustowa, a później Msza Święta na cmentarzu. Bardzo prosimy mieszkańców osiedli: Kalety, Górnie, Gawrony, Krupy, Miasto, Dyzmy i Za Doliną o wykoszenie i wywiezienie trawy koło kościoła, cmentarza, plebanii i parkingu.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Kanie i Bydłonie za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Cieże.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów m.in. Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym, do Kalwarii Pacławskiej i do Dukli. Pielgrzymka planowana jest w dniach od 26 do 28 lipca. Zapisy u ks. Mateusza.

Jest możliwość udziału w pielgrzymce m.in. do: Ars, La Salette, Lourdes w terminie od 16-24.10.2024.r. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie. Zapisy u Ks. Tadeusza.

W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek (03.06) – św. męczennicy Karol Lwanga i Towarzysze
  • piątek (07.06) – Najświętsze Serce Pana Jezusa
  • sobota (08.06) – Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

 

406474
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,882