Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. 

We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00 i 16.00, w kaplicy na Zagródcu o godz. 9.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 uroczysta procesja do 4 ołtarzy w kierunku Górnej Wsi. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak w ubiegłych latach. Pierwszy ołtarz - przy kapliczce przygotowuje rodzina Skolarusów od Daniela. Drugi ołtarz - u Kotarbów osiedle Widzisze. Trzeci ołtarz - przy Krzyżu osiedle Brzegi. Czwarty ołtarz - przy kościele przygotowują Strażacy.

Zapraszamy do udział wszystkich Parafian, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, orkiestrę, strażaków, wszystkie asysty. Procesje w Oktawie Bożego Ciała  będą codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 

Do piątku nabożeństwo majowe, a w sobotę rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo w dni powszednie o godz. 17.30 (bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta) w niedziele o godz. 15.30.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Serc Maryi o godz. 7.00

W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę szlakiem papieskim SURSUM CORDA z Zakopanego do Ludźmierza w sobotę 1 czerwca. Rozpoczęcie na Krzeptówkach o godz. 7.00, zakończenie Mszą św. w Ludźmierzu o godz. 18.00. Opłata za koszty organizacyjne to 10 zł, posiłki na trasie we własnym zakresie. Chętnych na wspólny wyjazd autobusem prosimy o zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakacie.

Wyjazd autobusu na pielgrzymkę w sobotę 1 czerwca o godz. 5.00 z parkingu przy cmentarzu.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce organizowanej przez naszą parafię do sanktuariów m.in. Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym, do Kalwarii Pacławskiej i do Dukli. Pielgrzymka planowana jest w dniach od 26 do 28 lipca. Koszt 845 zł. Zapisy od dziś do 9 czerwca u ks. Mateusza. Przy zapisie zaliczka 200 zł.
Pielgrzymka – Bieszczady 26-28 lipca 2024 r.

Dziękujemy mieszkańcom osiedla Muchówka za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedli: Kanie i Bydłonie

W tym tygodniu patronują nam:

  • środa (29.05) – św. Urszula Ledóchowska, dziewica
  • czwartek (30.05) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • piątek (31.05) – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • sobota (01.06) – św. Justyn, męczennik

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878