Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, to bardzo ważne wydarzenia w życiu Kościoła i w życiu każdego z nas. Dziś szczególnie zaprośmy Ducha Świętego, aby na nas zstąpił i odnowił oblicze ziemi.

Dzisiaj za pobożne, publiczne odmówienie całego hymnu: "O Stworzycielu Duchu, przyjdź..." można dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami.

Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i po nabożeństwie majowym o godz. 17.30. W kaplicy na Zagródcu o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Łopuszne, Lachy, Bartoszki za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i ofiarę na cele inwestycyjne. W czerwcu prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa mieszkańców osiedli: Łabuzy, Seusy i Potok. 

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę szlakiem papieskim SURSUM CORDA z Zakopanego do Ludźmierza w sobotę 1 czerwca. Rozpoczęcie na Krzeptówkach o godz. 7.00, zakończenie Mszą św. w Ludźmierzu o godz. 18.00. Opłata za koszty organizacyjne to 10 zł, posiłki na trasie we własnym zakresie. Chętnych na wspólny wyjazd autobusem prosimy o zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakacie.

Choć nie ustajemy w modlitwie o dobre urodzaje to już myślimy o dziękczynieniu za zbiory czyli o dożynkach, które są planowane na dzień 25 sierpnia. O przygotowanie dożynek w ty roku prosimy mieszkańców z osiedli: Pod Groblą, Młyn, Łęg, Siekacze, Domy koło poczty, Nawary, Snoza, Dziergonie, Kafle, Kazamaty, Zadworze, Świątkówka i Podświątkówka.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak w ubiegłych latach. Pierwszy ołtarz - przy kapliczce przygotowuje rodzina Skolarusów od Daniela. Drugi ołtarz - u Kotarbów osiedle Widzisze. Trzeci ołtarz - przy Krzyżu osiedle Brzegi. Czwarty ołtarz - przy kościele przygotowują Strażacy.

W czwartek zachęcamy parafian do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godziny 17.30. Dziękujemy członkinią Róży: Marii Gruszkowskiej i Heleny Łabuz oraz parafianom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie w miniony czwartek. O czuwanie w najbliższy czwartek przy Panu Jezusie prosimy członków Róży: Jana Drabika i Karola Jakubiaka

Serdecznie dziękujmy parafianom za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii. Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom .

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Cyrki i Szarki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Muchówka.

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek (20.05.) – Najświętsza Maryja Panna Matka Kościoła
 • wtorek (21.05.) – św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
 • czwartek (23.05) – Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan
 • piątek (24.05) -Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.


Rekrutacja do Seminarium
2024/2025

Dokumenty kandydata do Seminarium

1.Własnoręcznie piórem napisane podanie do Ks. Rektora o przyjęcie do WSD AK

 1. Własnoręcznie piórem napisany życiorys
 2. Świadectwo dojrzałości (oryginał)
 3. Świadectwo ukończenia szkoły ponadpodstawowej
 4. Zaświadczenie o niekaralności
 5. Aktualna metryka chrztu świętego i świadectwo bierzmowania
 6. Opinia Księdza Proboszcza
 7. Opinia nauczyciela religii/katechety
 8. Świadectwo zdrowia o możliwości podjęcia studiów wyższych (od lekarza rodzinnego)
 9. Fotografia (1 szt., format legitymacyjny, w garniturze w jasnej koszuli z krawatem)

Termin lipcowy

 1. Złożenie dokumentów i rozmowa wstępna do 13 lipca – złożenie dokumentów i rozmowa z ks. przełożonym (WSD, Kraków, ul. Podzamcze 8)
 1. Egzaminy (Kraków, ul. Podzamcze 8)
  -rozpoczęcie: 14 lipca godz. 17.00
  -zakończenie:  15 lipca godz. 19.00

Termin wrześniowy

 1. Złożenie dokumentów i rozmowa wstępna

Archidiecezja Krakowska
do 12 września – złożenie dokumentów i rozmowa z ks. przełożonym (WSD, Kraków, ul. Podzamcze 8)

 1. Egzaminy (Kraków, ul. Podzamcze 8)
  -rozpoczęcie: 13 września godz. 17.00
  -zakończenie:  14 września godz. 19.00 

Program rekrutacji w Seminarium przewiduje:

 • test pisemny dotyczący wiedzy katechizmowej z zakresu szkoły średniej
 • test sprawności psychologicznej
 • rozmowa kwalifikacyjna z Ks. Przełożonym
 • ostateczna decyzja przyjęcia na etap propedeutyczny

(Obowiązuje strój galowy)

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878