Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.

Dzisiaj dzieci z klas czwartych przeżywają rocznice Pierwszej Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Od jutra septenna (7 dni) przygotowująca nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 

Jutro tj. 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00 (w tym dniu nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30 – litanie loretańską odśpiewamy w czasie procesji). W tym miesiącu nabożeństwo przygotowują mieszkańcy osiedli: Łopuszne, Lachy, Bartoszki. Serdecznie zapraszamy parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie, aby przez wstawiennictwo Maryi wypraszać Boże łaski dla nas i całego świata. W czerwcu prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa przez mieszkańców osiedli: Łabuzy, Seusy, Potok.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.

W środę na godzinę 17.30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas siódmych.

W czwartek zachęcamy parafian do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godziny 17.30. Dziękujemy członkom Róży: Eugeniusza Skalskiego i Piotra Filipiaka oraz parafianom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie w miniony czwartek. O czuwanie w najbliższy czwartek przy Panu Jezusie prosimy członkinie Róży: Marii Gruszkowskiej i Heleny Łabuz

6 lipca (sobota godz. 14.00 - 22.00) planujemy organizację Pikniku Rodzinnego. W programie, różne występy, atrakcje, konkursy a na zakończenie zabawa taneczna. Chcemy też zorganizować loterię fantową z której dochód będzie przeznaczony dla dzieci i rodzin potrzebujących pomocy z Kasinki Małej. Zwracamy się z gorącą prośbą o fanty do loterii. Mogą to być rzeczy, może jakaś usługa. Można je dostarczać na plebanie lub do szkół (do dnia 20 czerwca). Jest także gorąca prośba do parafian o pomoc w przeprowadzeniu tego pikniku. Osoby chętne które chciałyby się zaangażować w przeprowadzenie pikniku prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej do dnia 20 czerwca, potrzeba około 25 osób. Z góry dziękuje za chęć pomocy i zaangażowanie.

Dziękujemy rodzicom dzieci obchodzących rocznice pierwszej Komunii Świętej za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedli: Cyrki i Szarki

Informujemy iż w tym tygodniu będzie koszenie trawy na cmentarzu miedzy grobami.

W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek (13.05.) – Najświętsza Maryja Panna z Fatimy
  • wtorek (14.05.) – św. Maciej, apostoł
  • czwartek (16.05) – św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik - główny patron Polski

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

399649
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,807