Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, módlmy się w intencji dzieci które po raz pierwszy do swego serca przyjmą Pana Jezusa, aby wzrastały w wierze oraz w łasce u Boga i u ludzi.

W przyszłą niedzielę Rocznica I Komunii świętej na Mszy Świętej o godz. 11.00. Próba dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a po próbie spowiedź dla dzieci (które nie były na pierwszy piątek) i dla rodziców.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Zapraszamy na modlitwę o dobre urodzaje, o zachowanie od klęsk żywiołowych i o to aby nikomu nie brakowała chleba. W tych dniach odprawimy procesje błagalne wokół kościoła o godz. 6.15, a następnie Msza Święta 

Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedziele o godz. 15.30, bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta.

Z racji  Uroczystości Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji, Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza na procesję ku czci tego Świętego Patrona z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę tj. 12 maja. Początek uroczystości o godz. 9.00. Serdecznie zachęcamy parafian do udziału.

W czwartek zachęcamy parafian do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godziny 17.30. Dziękujemy członkom Róży: Ireny Stożek i Teresy Kotarba oraz parafianom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie w miniony czwartek. O czuwanie w najbliższy czwartek przy Panu Jezusie prosimy członków Róży: Eugeniusza Skalskiego i Piotra Filipiaka.

W najbliższą sobotę tj. 11 maja o godz. 18.00 Msza Święta w kaplicy pw. Św. Stanisława na Zagródcu (oś. Żądłówka).

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę na sprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień ofiarę złożyli rodzice dzieci obchodzących rocznice pierwszej Komunii Świętej.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.

W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek (6.05.) – święci Filip i Jakub, apostołowie
  • środa (8.05.) – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patron Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

 

406474
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,882