Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedziele o godz. 15.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze święte jak w niedzielę, o godz. 7.00, 9.00. 11.00, 16.00. Msza św. o godz. 11.00 będzie tradycyjnie odprawiona w kaplicy „U Lacha”. W Kaplicy na Zagródcu o godz. 10.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji młodzieży z naszej parafii która w tym roku przystąpi do egzaminu dojrzałości.

W przyszłą niedzielę 5 maja przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 11.00.

Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św. będzie w sobotę o godz. 9.00. Próba w poniedziałek i czwartek o godz. 15.00. Rodziców i krewnych prosimy, aby skorzystali z sakramentu pokuty przy okazji spowiedzi na pierwszy piątek.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota.

W czwartek Godzina Święta w intencji kapłanów i powołań tradycyjnie o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

Spowiedź przed I piątkiem we czwartek od godz. 16.30. Na Zagródcu o godz. 15.00

W sobotę Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Serc Maryi o godz. 7.00

W czwartek zachęcamy parafian do Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godziny 15.00

Dziękujemy członkom Róży: Józefa Stożka i Tadeusza Zapały oraz parafianom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie w miniony czwartek.

O czuwanie w najbliższy czwartek przy Panu Jezusie prosimy członkinie Róży: Ireny Stożek i Teresy Kotarba

Powoli wchodzimy w miesiąc maj, wraz z którym rozpoczniemy Nabożeństwa Fatimskie. O przygotowanie tego nabożeństwa w miesiącu maju prosimy mieszkańców z osiedli: Łopuszne, Lachy, Bartoszki.

W przyszłą niedziele z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca

Dziękujemy mieszkańcom osiedla Cieżaki  za ofiarę na sprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień ofiarę złożyli rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Jeszcze dziś można zgłaszać chęć uczestnictwa w uroczystościach: beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michała Rapacza i zakończenia Kongresu Eucharystycznego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek (29.04) – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica i doktor Kościoła – patronka Europy
  • środa (01.05) – św. Józef, rzemieślnik
  • czwartek (02.05) – św. Atanazy, biskup i doktor Kościoła
  • piątek (03.05) - Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski
  • sobota (04.05) – św. Florian, męczennik patron strażaków i hutników. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o naszych strażakach.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:+ Tadeusz Dudzik i + Władysław Mucha, natomiast pogrzeb + Mariana Łapy w środę 1 maja o godz.13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878