Dziś niedziela Dobrego Pasterza, która ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia zakonnego. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

W czwartek zachęcamy parafian do Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godziny 15.00

Dziękujemy członkiniom z Róży Janiny Polańskiej i Ireny Bogacz oraz parafianom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie w miniony czwartek.

O czuwanie w najbliższy czwartek przy Panu Jezusie prosimy członków z Róży: Józefa Stożka i Tadeusza Zapały

Próba dla dzieci z klas trzecich przed I Komunią Świętą w poniedziałek i we czwartek o godz. 15.00

Serdecznie dziękujmy parafianom za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii. Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom 

Dziękujemy mieszkańcom osiedla Lachy za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Cieżaki.

W związku z czerwcową (15 czerwca) beatyfikacją Sługi Bożego ks. Michała Rapacza i zakończeniem Kongresu Eucharystycznego, prosimy parafian, którzy chcieli by wziąć udział w tych uroczystościach, które odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w celu rezerwacji kart wstępu, w terminie do dnia 28 kwietnia włącznie.

W związku z planowaną organizacją „Pikniku Rodzinnego” zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby się zaangażować w jego organizację, na spotkanie w najbliższy poniedziałek tj. 22 kwietnia na godzinę 19.00 na plebanie.

W tym tygodniu patronują nam:

  • wtorek (23.04) – św. Wojciech, biskup i męczennik – główny patron Polski
  • środa (24.04) – św. Jerzy, męczennik
  • czwartek (25.04) – św. Marek, ewangelista. Jest to patron Księdza. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w tym dniu pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Arcybiskupie

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

Pogrzeb + Tadeusza Dudzika z oś. Bednarzówka we wtorek 23 kwietnia o godzinie 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878