W czwartek 18.01 rozpocznie się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, w tym roku będzie mu towarzyszyło hasłoBędziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy i jak wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, abyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

Dziękujemy dzieciom i opiekunom, którzy jako Kolędnicy Misyjni odwiedzili niektóre rodziny naszej parafii, przypominając, że na świecie wciąż wielu ludzi nie zna Chrystusa. Dziękujemy dzieciom i tym, którzy ich serdecznie przyjęli, oraz za złożone ofiary w wysokości 5940 zł, którą przeznaczą dla koleżanek i kolegów w krajach misyjnych.

Odwołana w dniu 11.01 wizyta duszpasterska na osiedlu Płoskonki w związku z pogrzebem siostry Ks. Mateusza, odbędzie się w najbliższą środę tj. 17.01. Początek o godz.14.00

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Zapotocze i Zagroda za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedli: Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały

W tym tygodniu patronują nam:

  • środa (17.01) – św. Antoni, opat
  • piątek (19.01) – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

Ks. Mateusz kieruje do parafian słowa wielkiej wdzięczności za modlitwę, ofiarowane Msze Św., obecność na pogrzebie jego siostry śp. Agnieszki, oraz za okazane wsparcie. Serdeczne Bóg Zapłać

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł +Stanisław Łabuz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

406474
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,882